درخواست پناهندگی در اروپا به بالاترین میزان در ۸ سال گذشته رسیده است

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۹

آژانس پناهندگان اتحادیه اروپا در گزارش تازه خود نوشت که درخواست پناهندگی در اروپا در سال ٢٠٢٣ با ١٨ درصد افزایش به ١.١٤ میلیون نفر رسیده است.

طبق این گزارش، پناهجویان سوریه، افغانستان و ترکیه از نظر تعداد به ترتیب در ردیف اول تا سوم قرار دارند.

آژانس پناهندگان اتحادیه اروپا روز چهارشنبه، نهم حوت، در گزارش سالانه خود نوشت که درخواست پناهندگی در اروپا به بالاترین میزان در ۸ سال گذشته است.

برپایه این گزارش، در یک روند جدید شهروندان ترکیه سومین گروه بزرگ متقاضی پناهندگی در اروپا را تشکیل می‌دهند و درخواست پناهندگی شهروندان این کشور نسبت به سال قبل ٨٢ درصد بیشتر بوده است.

در گزارش آژانس پناهندگان اتحادیه اروپا آمده است که ١١ هزار و ٦٠٠ فلسطینی پس از جنگ غزه به کشورهای اروپایی درخواست پناهندگی داده‌اند.

آلمان بار دیگر مقصد اصلی پناهجویان در اتحادیه اروپا بوده و براساس این گزارش، تقریبا یک‌سوم کل درخواست‌ها در سال گذشته را دریافت کرده است.

آمارهای این آژانس نشان می‌دهد که پس از آلمان کشور فرانسه با ١٦٧ هزار درخواست در ردیف دوم، اسپانیا با ١٦٢ هزار درخواست و ایتالیا ١٣٦ با هزار درخواست پناهندگی در رده‌های بعدی قرار دارند.

این آمار شامل بخش عمده‌ای از شهروندان اوکراینی نمی‌شود که به دلیل جنگ روسیه با اوکراین به کشورهای اروپایی تحت حفاظت موقت قرار گرفته‌اند.

پیش از این ادارهفدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان نیز داده‌های مهاجرت به این کشور در سال ٢٠٢٣ را منتشر کرده بود.

براساس داده‌های این اداره، در سال گذشته بیشترین متقاضیان پناهندگی در آلمان به ترتیب از کشورهای سوریه، ترکیه، افغانستان، عراق، ایران، گرجستان و روسیه بوده‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
سپړنه
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.