منابع نزدیک به طالبان پاکستانی و افغان دیدار رهبران این دو گروه را تکذیب کردند

شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۲

منابع نزدیک به طالبان پاکستانی و افغان در گفت‌وگو با افغانستان اینترنشنال خبر دیدار رهبران این دو گروه را تکذیب کردند.

پیشتر جیونیوز گزارش داد که ملا محمد حسن، رئیس‌الوزرای طالبان با نور ولی محسود، رهبر تحریک طالبان پاکستانی دیدار کرده‌اند.

پیشتر جیونیوز گزارش داد که ملا محمد حسن، رئيس‌الوزرای طالبان و برخی از وزیران طالبان افغان با رهبران تحریک طالبان پاکستانی مانند مفتی نور ولی محسود، حافظ گل بهادر و دیگران حدود چهار هفته قبل دیدار کرده‌اند.

طبق این گزارش، طالبان افغان به تحریک طالبان پاکستانی گفته‌اند که حملات در داخل پاکستان باعث تضعیف روابط این این گروه با مردم و دولت پاکستان شده است.

با این حال، منابع نزدیک به طالبان پاکستانی به ما گفتند که شبه‌نظامیان این گروه در منطقه حضور دارد و حملات آنها در پاکستان ادامه خواهد داشت.

درحالی‌که طالبان افغانستان و پاکستان به طور رسمی در مورد این دیدار اظهار نظری نکرده‌اند، اما منابع امنیتی طالبان به بخش پشتوی افغانستان اینترنشنال گفته‌اند که رئیس‌الوزرای این گروه هیچ تماسی با طالبان پاکستانی ندارد و تنها از طریق ریاست عمومی استخبارات طالبان و وزارت داخله پیام‌ها منتقل می‌شود.

منابع طالبان افغان می‌گویند که با به قدرت رسیدن این گروه، سراج‌الدین حقانی، وزیر داخله طالبان مذاکراتی را میان تی‌تی‌پی و دولت پاکستان در کابل تسهیل کرده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپړنه
خبرها
زمانی که غول‌ها رو در رو می‌شوند: نظم نوین جهانی: چین و هند

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.