طالبان شش مقام دخیل در ربودن دختر ۱۷ ساله در غور را برکنار کرد

دوشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۳

منابع از اداره طالبان به افغانستان اینترنشنال گفتند این گروه شش مقام دخیل در ربودن یک دختر ۱۷ ساله را برکنار کرده است.

این منابع به شرط عدم افشای نام‌شان گفتند که این دختر «به خانه خود بازگردانده شده» و تحقیق درباره عاملان ربودن او ادامه دارد.

منابع از ولایت غور روز پنجشنبه به افغانستان اینترنشنال خبر دادند که مقامات محلی طالبان دختر ۱۷ ساله‌ای را در ولسوالی پسابند به زور از خانه‌اش بردند و به نکاح اجباری یکی از افراد خود درآورده‌اند.

دستکم چهار منبع جداگانه از غور تایید کردند که مقامات محلی طالبان در روستای نورک ولسوالی پسابند ولایت غور یک دختر را به زور با خود برده‌اند.

منابع با فرستادن ویدیویی به افغانستان اینترنشنال گفتند که خیرالله خیرخواه، ولسوالی پسابند، عبدالحمید خالد، فرمانده پولیس، محمد مشفق، معاون استخبارات و توحیدی، آمر استخبارات طالبان در ولسوالی پسابند به خانه این دختر یورش بردند.

در ویدیویی که باشندگان غور به افغانستان اینترنشنال فرستادند، گروهی از افراد مسلح دیده می‌شود که یک دختر را با خود می‌برند.

منابع گفتند مقامات محلی طالبان این دختر جوان را به اجبار به نکاح فردی بنام شاه‌ولی، که از اعضای طالبان است، درآورده‌اند.

پس از انتشار این خبر ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان تایید کرد که مقامات محلی این گروه در درگیری دو خانواده در ولسوالی پسابند، دخالت کرده‌اند.

آقای مجاهد در آن زمان گفت این ماجرا، دعوای دو خانواده بر سر مهریه عروس بوده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

بحث روز
جهان‌نما
دیدگاه
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.