پسر گلبدین حکمتیار: رفتار طالبان با افغان‌ها مثل داعش است

دوشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۳

حبیب الرحمن حکمتیار، فرزند رهبر حزب اسلامی افغانستان از انحصارطلبی طالبان انتقاد کرد و رفتار این گروه با افغان‌ها را مانند داعش توصیف کرد.

او در گفت‌وگو با افغانستان اینترنشنال گفت که طالبان تنها اعضای خود را قبول دارد و دیگران را تسلیم‌شده می‌بیند یا از کشور فرار کرده‌اند.

او به برنامه «سپرنه» بخش پشتو افغانستان اینترنشنال گفت که طالبان تغییر نمی‌کنند و به همین صورت باقی می‌مانند. حبیب الرحمن مواضع مقام‌های این گروه را «ناخوشایند» دانست.

فرزند گلبدین حکمتیار در این برنامه درباره کشمکش‌های اخیر طالبان و رهبر حزب اسلامی توضیح داد و گفت که چرا گلبدین حکمتیار که پیش از این از برخی مواضع سیاسی طالبان حمایت کرده بود، برای این گروه قابل قبول نیست.

او گفت: «برای آنها تنها یک طالب قابل قبول است. آنها به افغان‌ها به چشم تسلیم شدگان می‌بینند یا این که از کشور فرار کرده‌اند. این دقیقا کاری است که داعش می‌کند.»

آقای حکمتیار افزود:«داعش می‌گوید که فقط راه من اصولی و درست است. هرکسی که به راه من روان است، اهل جنت است و کسی که از من پیروی نمی‌کند اهل دوزخ است. در مقابل همه جنگ اعلام کرده است.»

این فرزند رهبر پیشین جهادی گفت که طالبان «تنها خود را مسلمان می‌گویند و دیگران را در اشتباه تصور می‌کنند.»

حبیب الرحمن حکمتیار به دنبال بیرون شدن پدرش، گلبدین حکمتیار از اقامتگاهش به دستور طالبان، انتقادهای تندی علیه طالبان مطرح کرده است.

طالبان گفته است که اقامتگاه رهبر حزب اسلامی بر زمین‌های دولتی ساخته شده بود و مستحق آن نبوده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
بحث روز
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.