سخنگوی طالبان می‌گوید داعش نمی‌تواند در افغانستان مشکل ایجاد کند

چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

سخنگوی طالبان می‌گوید که داعش نمی‌تواند در افغانستان مشکل ایجاد کند. ذبیح‌الله مجاهد نگرانی مقام‌های خارجی درباره تهدید داعش را «تبلیغات و بزرگ‌نمایی» خواند.

اخیرا فرمانده پیشین سنتکام گفت که با خروج امریکا، داعش در افغانستان تقویت شده است.

این مقام طالبان روز چهارشنبه (۱۵ حمل) به رادیو تلویزیون ملی تحت کنترول طالبان گفت که داعش پدیده‌ای نیست که در افغانستان مشکلی ایجاد کند. او نگرانی‌های مقام‌های خارجی درباره تهدید داعش را «بزرگ‌نمایی» این گروه خواند.

پیشتر عبدالسلام حنفی، معاون اداری رئيس‌الوزرای طالبان، گفته بود که این گروه علیه داعش مبارزه کرده و داعش در افغانستان حضور ندارد.

فرانک مکنزی، فرمانده سابق فرماندهی مرکزی امریکا، در اوایل این هفته در مورد «تمایل شدید» داعش برای حمله به امریکا و دیگر قدرت‌های خارجی هشدار داد. او گفت خروج نیروهای امریکایی از افغانستان زمینه‌ساز رشد شاخه خراسان داعش در این کشور شد.

مارک کوانتوک، جنرال بازنشسته ارتش امریکا، نیز اخیرا نسبت به تمایل داعش برای حمله به ایالات متحده هشدار داد و گفت این کشور همچنان هدف شماره یک داعش است.

مقام‌های طالبان در حالی موجودیت داعش در افغانستان را انکار می‌کنند که اخیرا داعش خراسان مسئولیت انفجار انتحاری در قندهار را برعهده گرفت. در این حمله بیش از ۴۰ نفر، که بیشتر آن اعضای طالبان بودند، کشته شدند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
بحث روز
جهان‌نما
دیدگاه

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.