رسانه طالبان: جمهوری اسلامی اجازه نمی‌دهد کسی علیه طالبان فعالیت سیاسی کند

دوشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۲۷

تلویزیون ملی، تحت کنترول طالبان، از قول معاون سفیر ایران در کابل گزارش داد که جمهوری اسلامی اجازه نمی‌دهد کسی در ایران علیه طالبان فعالیت سیاسی کند.

حسن مرتضوی این موضوع را در دیدار با مولوی عبدالکبیر، معاون رئیس‌الوزرای طالبان بیان کرده است.

این رسانه افزود که آقای مرتضوی به عبدالکبیر گفته که ایران در تلاش است تا زمینه تعامل مثبت کشورهای منطقه را با طالبان فراهم کند.

به گفته طالبان، آقای مرتضوی همچنین خواهان گسترش بیشتر روابط میان کابل و تهران شده است.

پس از دستیابی طالبان به قدرت در افغانستان، ایران یکی از نخستین کشورهایی بود که روابط سیاسی و اقتصادی خود را با طالبان تقویت کرد.

جمهوری اسلامی اندکی پس از روی کار آمدن طالبان، سفارت افغانستان را به نمایندگان طالبان در تهران واگذار کرد و پس از آن نیز روابط دیپلوماتیک و تجاری خود را با این گروه تقویت کرد.

این مقام ایرانی در حالی از عدم حمایت ایران از فعالیت‌های سیاسی مخالفان یاد می‌کند که یک منبع نزدیک به «جبهه مقاومت ملی افغانستان» روز ۱۸ حمل به افغانستان‌اینترنشنال گفت که پولیس ایران سه عضو این جبهه را در پیوند به عضویت در داعش دستگیر کرده است.

سعید منتظرالمهدی، سخنگوی نیروی انتظامی، روز شنبه ۱۸ حمل گفت که سازمان اطلاعات فرماندهی انتظامی استان البرز «عضو ارشد و سرتیم عملیات داعش» به نام «محمد ذاکر» (مشهور به رامش) و دو نفر دیگر از اعضای این گروه را ماهدشت کرج بازداشت کرده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپړنه
خبرها
شبکه‌ حزب‌الله: بخش اول: کاساندرا یا پیش‌گویی آشوب

رادیو

پادکست‌ها