وزارت دفاع طالبان: در پی سقوط چرخبالی در فیروزکوه یک نفر کشته و ۱۲ نفر زخمی شدند

چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۲۶

وزارت دفاع طالبان اعلام کرد در پی سقوط چرخبالی در فیروزکوه، مرکز ولایت غور، یک نفر کشته و ۱۲ نفر زخمی شدند.

این وزارت در خبرنامه‌ای نوشت که این چرخبال پس از نجات اجساد سیل‌بردگان به دلیل مشکل فنی هنگام نشست اضطراری به دیواری برخورد و سقوط کرد.

براساس این خبرنامه، این چرخبال «MI 17» بامداد روز چهارشنبه، ۲۶ ثور، برای بیرون کشیدن اجساد افرادی که «چندی قبل با موتر نوع فلاینگ‌کوچ در هریرود افتاده بودند، اعزام شده بود.»

سیلاب مرگبار در روزهای گذشته در شمال و غرب افغانستان صدها کشته، زخمی و بی‌خانمان برجا گذاشته است. تاکنون طالبان و نهادهای مددرسان متعلق به سازمان ملل قادر نشده‌اند آمار کلی تلفات در سرتاسر افغانستان را منتشر کنند.

با این حال رعنا دراز، مسئول ارتباطات برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد در افغانستان، گزارش داده است که «آمار قربانیان تنها در ولایت بغلان به ۳۱۱ کشته رسیده است.»

تلویزیون ملی تحت کنترول طالبان نیز گزارش داده است که در ولایت تخار ۲۰ نفر براثر سیلاب جان باخته‌اند. خبرگزاری باختر تحت کنترول طالبان ۴ روز قبل از جان‌باختن چهار تن در ولایت غور خبر داده بود.

سقوط هفت چرخبال در کمتر از سه سال

در کمتر از سه سال حاکمیت طالبان بر افغانستان، حدود هفت چرخبال وزارت دفاع سقوط کرده است.

تاکنون چرخبال‌های دولت پیشین افغانستان که به دست طالبان افتاده، در کابل (دو مورد)، سمنگان، جوزجان، پنجشیر، قندهار و غور واژگون شده است.

طالبان عمدتا مشکلات «فنی» را دلیل واژگونی این چرخبال‌ها خوانده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

افغانستان و همسایگانش
نگاه ژرف
بحث روز
خبر ورزشی

رادیو

پادکست‌ها