الکساندر اوسیک با پیروزی در نبرد شکست ناپذیران، پادشاه بوکس جهان شد

یکشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۳۰

نبرد تاریخی بوکس بین تایسون فیوری از انگلستان و الکساندر اوسیک اوکراینی امشب برگزار شد. اوسیک توانست راوندهای بیشتری را ببرد و پس از ٢٥ سال، پادشاه جدید بوکس جهان شود. مشت‌زن اوکراینی علاوه بر کمربند «آندیس‌پیوتد»، ٥ کمربند قهرمانی IBO، IBF، WBA، WBO و WBC را نیز به خانه برد.

مسابقه الکساندر اوسیک و تایسون فیوری در دوازده راوند برگزار شد.

اوسیک ٣٧ ساله که تا پیش از این مسابقه در ٢١ مبارزه هرگز شکست نخورده و تمام رقبایش را شکست داده بود، شکست ناپذیر ماند و نخستین باخت را به تایسون فیوری ٣٥ ساله تحمیل کند.

فیوری که در ٢٤ مسابقه با ناک‌اوت پیروز شده بود، نتوانست حریفش را شکست دهد. اوسیک نیز که ١٤ بار در رینگ با ناک‌اوت کردن حریفانش برنده شده بود، این بار با امتیاز برنده شد.

امشب پیش از مسابقه، سرود ملی کشورهای انگلستان و اوکراین نیز در محل برگزاری مسابقات پخش شد.

الکساندر اوسیک شروع قدرت‌مندانه در این مسابقه داشت و روندهای نخست را به خودش اختصاص داد؛ اما در ادامه تایسون فیوری میدان‌داری کرد و شرایط مسابقه را به سود خودش تغییر داد.

در راوند نهم چیزی نمانده بود که فیوری ناک‌اوت شود؛ اما او مقاومت کرد در آخرین لحظه‌ها روی پای خود ایستاد.

در پایان راوند دهم هر دو ورزشکار پنج راوند را برنده شده بودند؛ اما در دو راوند آخر الکساندر اوسیک بهتر بود و در نهایت توانست به پیروزی برسد.

هر دو ورزشکار در پایان مسابقه رفتار دوستانه و خوبی با یکدیگر داشتند. این مسابقه جذاب برای مدت‌ها در خاطر علاقه‌مندان به ورزش خواهد ماند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سپړنه
خبرها
جهان‌نما
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها