با اعلام باشگاه بارسلونا؛ ژاوی هرناندز از سمت سرمربیگری آبی اناری‌ها برکنار شد

جمعه ۱۴۰۳/۰۳/۰۴

باشگاه بارسلونا اعلام کرد که ژاوی هرناندز، سرمربی این باشگاه، پس از آخرین بازی بارسا در روز یک‌شنبه مقابل سویا، از سمت سرمربیگری این تیم برکنار خواهد شد. مدیران ارشد بارسلونا امروز در تمرین این تیم این خبر را به سرمربی بارسا و دستیاران او اعلام کرده‌اند.

حرف‌های ژاوی در نشست خبری پیش از بازی برابر آلمریا و انتقادهایی که از وضعیت بارسلونا انجام داده بود باعث شد که مدیران بارسا از او ناراحت شوند و او را برکنار کنند.

این تصمیم در حالی از سوی باشگاه بارسلونا گرفته شد که ژاوی چند ماه قبل اعلام کرده بود خودش قصد ادامه این همکاری را ندارد و مایل است در پایان فصل نیمکت این تیم را ترک کند؛ اما پافشاری‌ مدیران این باشگاه باعث شد که او تصمیمش را تغییر دهد و چند هفته قبل بود که لاپورتا و ژاوی در نشست خبری اعلام کردند که او فصل آینده هم هدایت این تیم را برعهده خواهد داشت.

این مربی در نوامبر ۲۰۲۱ به عنوان سرمربی جدید بارسا جانشین رونالد کومان شد و در این مدت در ۱۴۱ بازی روی نیمکت بارسا حضور داشت که توانست ۸۹ پیروزی، ۲۳ تساوی و ۲۹ شکست را در کارنامه‌اش به ثبت برساند. او همچنین یک قهرمانی در لالیگا و یک قهرمانی در سوپرجام اسپانیا را هم برای بارسا به ارمغان آورد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
جهان‌نما
خبرها
بحث روز

رادیو

پادکست‌ها