برای حضور در جام جهانی ٢٠٢٤؛ بیست‌وسه بازیکن به تمرینات تیم ملی فوتسال افغانستان دعوت شدند

دوشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۱۴

فدراسیون فوتبال در حالی فهرست ٢٣ بازیکن دعوت شده به تمرینات تیم ملی فوتسال افغانستان را اعلام کرد که اسامی برخی بازیکنان مطرح هم‌چنان در این فهرست دیده نمی‌شود. کمپ تمرینی ملی‌پوشان افغان برای حضور در جام جهانی ٢٠٢٤، در شهر مشهد ایران برگزار می‌شود.

به نظر می‌رسید که اختلاف‌ها بین بازیکنان، کادر فنی و فدراسیون بعد از راه‌یابی تیم ملی فوتسال افغانستان به جام جهانی، حل شود؛ اما اکثر بازیکنان مثل سید حسین موسوی، حمیدرضا حسینی و... که به دلیل اختلاف‌ها در جام ملت‌ها و مقدماتی جام جهانی در ترکیب تیم افغانستان نبودند، هم‌چنان به تیم دعوت نشده‌اند.

بازیکنان دعوت شده:

دروازبان‌ها:

علی‌رضا جعفری، محمد جواد صفری، سیدرضا حسینی، علی احمد محسنی و علی اصغر رسولی.

بازیکنان:

مهدی نوروزی (کاپیتان)، رضا حسین‌پور، علی فیاضی، فرزاد محمودی، بهمن گرگیج، ناصر تیموری، حسین محمدی، محمد مرادی، علی امیری، سید مجتبا حسینی، مهران غلامی، خداداد ابراهیمی، علی جعفری، اکبر کاظمی، محمدرضا کریمی، نصرالله رستمی، امید قنبری و میثم فیضی.

افغانستان در گروه سوم جام جهانی با تیم‌های ارجنتاین، اوکراین و آنگولا همگروه است. ملی‌پوشان افغانستان در جام جهانی به ترتیب اول با انگولا، دوم با ارجنتاین و در بازی سوم با اوکراین بازی می‌کنند.

تیم ملی فوتسال افغانستان در بازی نخست، یک‌شنبه ٢٥ سنبله ۱۴۰۳با آنگولا نماینده افریقا بازی می‌کند.

ملی‌پوشان افغان در بازی دوم چهارشنبه ٢٨ سنبله ۱۴۰۳مقابل قوی‌ترین تیم گروه، یعنی ارجنتاین قرار می‌گیرد و در مسابقه سوم شنبه ۳۱سنبله ۱۴۰۳با اوکراین دیدار می‌کند.

باید گفت که ارجنتاین در رده‌بندی جهانی در رده پنجم است، اوکراین جایگاه دوازدهم را دارد و افغانستان نیز در پله ٣٠ جهان ایستاده و آنگولا نیز در رتبه ٤٧ قرار دارد.

رقابت‌های جام جهانی فوتسال ٢٠٢٤ با اشتراک ٢٤ تیم از روز شنبه ٢٤ سنبله تا یک‌شنبه ١٥ میزان ١٤٠٣ به میزبانی اوزبیکستان برگزار خواهد شد. این برای چهارمین‌بار است که جام جهانی فوتسال در آسیا و برای نخستین‌بار است در آسیای مرکزی برگزار می‌شود.

باید گفت که تیم ارجنتاین در سال ٢٠١٦ قهرمان جام جهانی شده و یک در سال ٢٠٠٤ در جایگاه چهارم قرار گرفته است. تیم اوکراین نیز در سال ١٩٩٦ در رتبه چهارم جام جهانی ایستاده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

گنج‌های پنهان
سپړنه
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها