تیم ملی فوتبال افغانستان فردا شب در دیدار سرنوشت‌ساز به مصاف کویت می‌رود

دوشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۲۱

تیم ملی فوتبال افغانستان پس از تساوی مقابل قطر، ساعت ٨:١٥ فردا شب در آخرین بازی مرحله دوم مقدماتی جام جهانی ٢٠٢٦ و راه‌یابی به جام آسیایی ٢٠٢٧ به مصاف کویت می‌رود. در این بازی و هم‌چنین بازی تیم‌های قطر و هندوستان مشخص خواهد شد که پس از قطر کدام تیم به دور بعد صعود می‌کند.

افغانستان فردا شب با لباس سفید و کویت با پیراهن آبی به میدان می‌رود. در جدول رده‌بند‌ی گروه اول، تیم قطر از پنج بازی سیزده امتیاز دارد و صعودش به دور بعد قطعی است. هندوستان با ٥ دوم، افغانستان نیز با ٥ امتیاز سوم و کویت با چهار امتیاز در ردیف چهارم ایستاده است.

تیم‌های هند، افغانستان و کویت هر سه شانس صعود دارند. به همین خاطر کویت با تمام قدرت به میدان می‌آید؛ به خصوص این که این تیم میزبان این دیدار است.

اگر تیم هند مقابل قطر امتیاز بدهد و افغانستان کویت را شکست دهد، شیران خراسان به دور صعود می‌کنند. اگر هند فردا شکست بخورد، افغانستان با یک تساوی هم صعود خواهد کرد.

با توجه به اینکه قطر در خانه بازی می‌کند، احتمال پیروزی این تیم مقابل هندوستان زیاد است.

تیم افغانستان به دلیل مشکلات موجود بین بازیکنان و فدراسیون فوتبال شروع بسیار بدی در این مسابقات داشت و می‌توانست وضعیت بهتری نسبت به امروز داشته باشد.

مصدومیت و محرومیت چند بازیکن کلیدی افغانستان مثل اسلام‌الدین امیری، امید پوپلزی (محروم) و شریف محمد با رحمت اکبری (مصدوم) شرایط برای اشلی وست‌وود سخت کرده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سپړنه
خبرها
جهان‌نما
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها