اداره توسعه بین‌المللی امریکا: بیش از ۱۷ میلیون نفر در افغانستان به کمک فوری نیاز دارند

شنبه ۱۴۰۳/۰۳/۲۶

اداره توسعه بین‌المللی امریکا با نشر گزارشی گفت ۱۷.۳ میلیون نفر در افغانستان به کمک‌های فوری نیاز دارند.

در این گزارش با نگرانی از اخراج پناهجویان افغان از پاکستان، آمده است که در ۹ ماه گذشته بیش از ۶۱۰ هزار افغان از این کشور اخراج شده‌اند.

این گزارش پیش‌بینی می‌کند که پس از برداشت حاصلات ماه جوزا ممکن است امنیت غذایی افغان‌ها بهبود پیدا کند اما تاکید می‌کند که فرصت‌های معیشتی در افغانستان محدود بوده است.

اداره توسعه بین‌المللی امریکا شمار کلی افغان‌هایی را که به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند ۲۳.۷ میلیون نفر اعلام کرده است.

در گزارش آمده است که اخراج مهاجران از پاکستان، نیازمندی مهاجران و جامعه افغانستان به کمک‌های بشردوستانه را افزایش داده است.

این اداره می‌گوید در پی جاری شدن سیلاب‌های اخیر در افغانستان ۲۲۵ نفر جان باختند و ارائه کمک‌های اضطراری به آسیب‌دیدگان سیل همچنان ادامه دارد.

در گزارش اداره توسعه بین‌المللی امریکا آمده است که آسیب‌دیدگان سیل به غذا، سرپناه و آب نیاز دارند.

این نهاد تاکید کرده که هنگام باران‌های شدید زنان در خانه حضور داشتند؛ چیزی که باعث شد سیل به زنان و دختران به‌طور نامتناسبی تاثیر بگذارد.

اداره توسعه بین‌المللی امریکا می‌گوید نهادهای مختلف امدادرسان به ۴۳ هزار نفر در مناطق سیل‌زده کمک کردند و برای بیش از ۵۶ هزار نفر نیز مراقبت‌های بهداشتی ارائه شده است.

پیشتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان گفت سیلاب‌های ناگهانی در ولایات مختلف افغانستان، آسیب‌پذیری مردم را در همه ابعاد عمیق‌تر کرده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
بحث روز
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها