مقامات پاکستان خواهان جلوگیری از ورود مهاجران بدون مدرک افغان به پیشاور در روزهای عید شدند

یکشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۲۷

جیونیوز به نقل از مقامات پاکستان گزارش داد که به مسئولین محلی هدایت داده شده از ورود افغان‌های بدون مدرک در ایام عید به پیشاور جلوگیری شود. فرمانده پولیس پیشاور گفت در روزهای عید تدابیر ویژه‌ای برای جلوگیری از ورود افغان‌ها روی دست گرفته می‌شود.

فرمانده پولیس پیشاور همچنان اضافه کرد که برای تقویت امنیت در مناطق حساس و اماکن مذهبی این شهر پاسگاه‌های ویژه‌ای به راه انداخته می‌شود.

کارشناسان می‌گویند مقامات امنیتی پاکستان از ورود اعضای تحریک طالبان پاکستانی در روزهای عید به مناطق مرزی و شهر پیشاور نگران هستند.

گفته شده که برخی از مخالفان مسلح دولت پاکستان در روزهای مناسبتی برای دیدار با خانواده‌های‌شان به مناطق ناامن شمال غربی پاکستان سفر می‌کنند.

در همین حال، برخی از باشندگان مناطق مرزی میان افغانستان و پاکستان با استفاده از نفوذ محلی از هر دو کشور شناسنامه دریافت کرده‌اند.

از سویی هم به گزارش رسانه‌های پاکستانی، مقامات امنیتی پاکستان در پیشاور و دیگر مناطق مرزی این کشور با افغانستان مدارس دینی را نیز زیر ذره‌بین قرار داده‌اند.

این در حالی است که رسانه پاکستانی جیونیوز هفته گذشته گفت که ۵۳ هزار شناسنامه به نام اتباع خارجی در این کشور ثبت شده است. به گفته این رسانه بیشتر از دو هزار حساب بانکی مشکوک به نام افغان‌ها در ایالت خیبرپختونخوا بررسی شده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبر
جهان‌نما
سپړنه

رادیو

پادکست‌ها