بایدن و ترامپ بر سر برگزاری مناظره با مقررات ويژه و بدون حضور تماشاگران توافق کردند

یکشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۲۷

شبکه سی‌ان‌ان جزئیات تازه درباره مناظره جو بایدن و دونالد ترامپ که قرار است در ۲۷ جون در این شبکه برگزار شود، منتشر کرد.

طبق گزارش، رئيس‌جمهور امریکا و سلف او دونالد ترامپ بر سر مقررات ویژه‌ای توافق کرده‌اند که برخی آنها در مناظره‌های انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا بی‌پیشنه است.

براساس این مقررات، در این مناظره ۹۰ دقیقه‌ای نامزدان پشت دو تریبون حاضر خواهند شد و جایاگاه آنها نیز با پرتاب سکه مشخص می‌شود.

نخستین مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری آینده امریکا بدون حضور مخاطبان در استدیو برگزار می‌شود اما ده‌ها میلیون نفر به طور زنده آنرا تماشا خواهند کرد.

دو نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا همچنین به هیچ‌گونه وسیله‌ یا یادداشت از قبل تهیه‌شده دسترسی نخواهند داشت و برای‌شان تنها قلم، کاغذ و یک بوتل آب داده خواهد شد.

علاوه بر این، در جریان مناظره تنها میکروفون‌ نامزدی که نوبت سخنرانی‌اش رسیده روشن خواهد بود و میکروفون رقیب او غیرفعال می‌شود.

طبق گزارش سی‌ان‌ان، در جریان مناظره دو وقفه بازرگانی پخش خواهد شد اما در این فاصله همکاران ستاد انتخاباتی بایدن و ترامپ حق نخواهند داشت که با آنها صحبت کنند.

برپایه گزارش، جیک تاپر و دانا باش، دو مجری شبکه سی‌ان‌ان، میزبان این مناظره خواهند بود.

سی‌ان‌ان نوشته است که مجریان «از تمام ابزارهای در دست‌شان برای مدیریت زمان و برگزاری یک بحث متمدن استفاده خواهند کرد.»

جو بایدن و دونالد ترامپ ماه گذشته برسر برگزاری این مناظره توافق کردند.

سی‌ان‌ان شرایطی برای برگزاری مناظره‌های انتخاباتی میان نامزدان گذاشته که به نظر می‌رسد از میان این چهره‌ها در انتخابات آینده امریکا، تنها بایدن و ترامپ می‌توانند این شرایط را برآورده کنند.

خبرگزاری رویترز اسنادی مربوط به ستاد انتخاباتی بایدن را دیده که نشان می‌دهد او در این مناظره روی سه موضوع تمرکز خواهد کرد: حق سقط جنین، وضعیت دموکراسی و اقتصاد.

در صحبت‌های دونالد ترامپ اما «مهاجرت، امنیت عمومی و تورم» مسائل کلیدی خواهد بود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سپړنه
خبرها
شهرهای باستانی
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها