جام جهانی ٢٠٢٤ کریکت؛ ببرهای آبی برای حفظ صدرنشینی و شکست‌ناپذیری به میدان می‌روند

دوشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۲۸

تیم ملی کریکت افغانستان ساعت ٥:٠٠ بامداد فردا در مرحله گروهی مسابقات جام جهانی ٢٠ آوره ٢٠٢٤ به مصاف ویست‌اندیز میزبان مسابقات می‌رود. افغانستان که با سه پیروزی و شش امتیاز در صدر جدول قرار دارد، می‌خواهد ریکارد شکست‌ناپذیری و صدرنشینی‌اش را در گروه سوم مسابقات جام جهانی حفظ کند.

ویست‌اندیز یکی از قدرت‌مندترین تیم‌های کریکت جهان است که تا حالا دو بار (بیش از هر تیمی) قهرمان جام جهانی ٢٠ آوره شده است. این تیم در تمام نقاط زمین و بخش‌ها قوی است که تا حالا با شش امتیاز در رده دوم جدول مرحله گروهی قرار دارد؛ اما مثل تیم افغانستان به جمع هشت تیم برتر صعود کرده است.

در تیم افغانستان نیز حضرت الله زازی، جانشین مجیب‌الرحمن مصدوم شده است. افغانستان در این مسابقات فراتر از انتظار ظاهر شده و تمام رقیبان خود را با رهبری راشد خان آرمان شکست داده است.

در این مسابقات بازیکنانی مثل فضل‌الحق فاروقی، رحمن‌الله گربز، ابراهیم زدران، محمد نبی، گلبدین نایب، راشد خان و دیگر ملی‌پوشان برای افغانستان درخشیده‌اند.

نتیجه این بازی در سرنوشت صعود دو تیم به مرحله بعد تاثیری ندارد؛ اما این بازی حیثیتی است و برای بالا رفتن روحیه تیم در مراحل بعدی مؤثر است.

ببرهای آبی در مرحله هشت بهترین، در مسیر سختی قرار دارد و باید با تیم‌های قدرت‌مندی مثل هندوستان بازی کند.

درست است که تیم ویست‌اندیز قدرت‌مند است؛ اما تیم افغانستان نیز آمادگی بالایی دارد. محمد نبی در صدر بهترین آل‌راوندران مسابقات ٢٠ و ٥٠ آوره جهان، در تیم افغانستان است. راشد خان یک نابغه در دنیای کریکت محسوب می‌شود.

فاروقی با دوازده ویکت، در صدر بهترین توپ‌اندازان جام جهانی است و رحمن‌الله گربز نیز در جمع با ارزش‌ترین بازیکنان جام جهانی صدرنشین است. در کنار این بازیکنان، ستاره‌های دیگر افغانستان نیز هر کدام تجربه و پختگی لازم را برای ایستادگی و ارائه یک بازی درخشان مقابل ویست‌اندیز دارند.

راشد خان کاپیتان افغانستان تا حالا در هشت دیدار مقابل ویست‌اندیز به میدان رفته و ٩ ویکت از حریف گرفته است. دو تیم به غیر از تعویض بازیکن در تیم افغانستان، مصدوم ندارند و با تمام توان به میدان می‌آیند.

ترکیب احتمالی ویست‌اندیز:

براندون کینگ، جانسون چارلز، نیکلاس پوران، روستون چیس، رومن پاول (کاپیتان)، آندره راسل، شرفان رادرفورد، اکیل حسین، روماریو شپرد، آلزاری جوزف و مطیئی.

ترکیب احتمالی افغانستان:

رحمن‌الله گربز، ابراهیم زدران، گلبدین نایب، عظمت الله عمرزی، محمد نبی، نجیب الله زدران، کریم جنت، راشد خان، نور احمد، نوین الحق و فضل‌الحق فاروقی.

ورزشگاه بین‌المللی «دارین سامی» محل برگزاری مسابقه تا حالا بیش از سایر زمین‌ها برای توپ‌زنی مناسب بوده و تیم‌ها توانسته‌اند دوش‌های بیشتری نسبت به سایر ورزشگاه‌ها انجام دهند.

در این ورزشگاه هر تیمی قرعه را برده، سعی کرده است ابتدا توپ‌زنی کند؛ اما نتایج متفاوتی رقم خورده است. در گذشته در این ورزشگاه تیم‌هایی که ابتدا توپ‌زنی کرده‌اند، شش بار و تیم‌هایی که توپ‌اندازی کرده‌اند نیز شش بار برنده شده‌اند.

پیش‌بینی شده است که در روز برگزاری مسابقه باران در ورزشگاه نبارد؛ اما گفته شده است که احتمالا شدت باد بیش از حد معمول خواهد بود. این‌ها مسائلی هستند که روی نتیجه بازی تاثیر مستقیم خواهد داشت.

ویست‌اندیز در بین تمام تیم‌های حاضر در مسابقات در آورهای بین هفده تا بیست، بالاترین میزان کسب امتیاز را دارد.

در تیم افغانستان اما رحمن الله گربز بیش از سایر بازیکنان مورد توجه است که بتواند در این مسابقه بدرخشد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
سپړنه
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها