سناتور پاکستانی: نیروی بزرگی در افغانستان آماده شده‌ مالاکند خیبرپختونخوا را تصرف کند

جمعه ۱۴۰۳/۰۴/۰۱

ایمل ولی خان، سناتور پاکستانی می‌گوید یک نیروی بزرگ از تحریک طالبان پاکستان در ولایت نورستان افغانستان برای تصرف مالاکند آماده شده است.

مالاکند یک منطقه مسکونی در خیبرپختونخوای پاکستان است. آقای خان درباره تسلط تی‌تی‌پی در مالاکند هشدار داد.

اکسپرس تریبون روز جمعه (اول سرطان) نوشت که ایمیل ولی خان گفته در حال حاضر بخش جنوبی خیبر پختونخوا به طور کامل تحت کنترل تحریک طالبان پاکستان قرار دارد و به زودی آن‌ها قرار است کنترول خود را در این منطقه گسترش دهند.

این سناتور پاکستانی خطاب به دولت کشورش گفته به جای اینکه فقط صدای خود را بلند کنند، باید گام های عملی بردارید.

ایمل ولی خان می‌گوید آینده خیبرپختونخوا بسیار تاریک است و «هیچ قدرتی نمی‌تواند آتش تروریسم را در مرزها متوقف کند.»

طبق توضیحات این سناتور، افراد تحریک طالبان پاکستان به طور منظم در ولسوالی‌های جنوبی خیبرپختونخوا بدون جلب توجه گشت‌زنی می‌کنند.

اظهارات او در حالی مطرح شده که رسانه‌های پاکستانی روز چهارشنبه ۳۰ جوزا از کشته‌ شدن یک فرمانده ارشد تحریک طالبان پاکستان در ولایت کنر خبر دادند.

روزنامه اکسپرس تریبون نوشت که عبدالمنان ملقب به حکیم‌الله که عملیات ضد نیروهای پاکستان را در باجور رهبری می‌کرد، روز چهارشنبه در ولسوالی اسعدآباد کنر هدف قرار گرفت و کشته شد.

در همین حال منیر اکرم، سفیر پاکستان در سازمان ملل نیز روز چهارشنبه، ۳۰ جوزا در نشستی در سازمان ملل متحد از احتمال دستیابی طالبان پاکستانی به سلاح‌های پیش‌رفته ابراز نگرانی کرد و از این سازمان خواست که یک کارزار هماهنگ را برای بازیابی سلاح‌های گروه‌های تروریستی چون تی‌تی‌پی روی دست گیرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سپړنه
خبرها
شهرهای باستانی
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها