امریکا ارسال سامانه دفاع هوایی به اوکراین را سرعت می‌بخشد

جمعه ۱۴۰۳/۰۴/۰۱

امریکا اعلام کرد ارسال موشک‌های دفاع هوایی رهگیر را به کی‌یف برای مقابله با افزایش حملات روسیه به زیرساخت‌های اوکراین سرعت می‌بخشد.

سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید گفت واشنگتن «تصمیم دشوار اما ضروری» برای اولویت‌بندی تحویل برنامه‌ریزی‌شده برای فروش خارجی این موشک‌ها گرفته است.

به گفته جان کربی، سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید، تسریع ارسال این موشک‌ها با تاخیر ارسال تحول برنامه‌ریزی‌شده این موشک‌ها به کشورهای دیگر گرفته شده است.

با این حال، او توضیح نداده است که این تصمیم، فروش این موشک‌ها به کدام کشورها را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
به گزارش آسوشیتدپرس، آقای کربی به خبرنگاران گفت: «ما می‌دانیم که اوکراین در حال حاضر به این قابلیت‌های اضافی به‌شدت نیاز دارد.»

این تصمیم پس از آن اعلام شده که آقای بایدن در جریان نشست هفته گذشته سران گروه هفت در ایتالیا گفت که چنین اقدامی ممکن است ضروری باشد. او افزود که این موضوع به کشورهایی که منتظر دریافت سامانه دفاع هوایی امریکایی‌اند، اعلام شده است.

امریکا پیش از این ارسال موشک‌های رهگیر به اوکراین را آغاز کرده بود، ولی به گفته سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید، به دلیل تشدید حملات موشکی و پهپادی روسیه به شهرها و مراکز زیرساختی اوکراین برای نابودی سیستم انرژی این کشور، به ارسال بیشتر و سریع‌تر این سامانه‌های دفاع هوایی نیاز است.

آقای کربی توضیح بیشتری درباره این سازمانه دفاع هوایی نداده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

وادی رقابت
سپړنه
خبرها
وادی رقابت

رادیو

پادکست‌ها