حوثی‌های یمن ناو هواپیمابر آیزنهاور امریکا را در دریای سرخ هدف قرار دادند

شنبه ۱۴۰۳/۰۴/۰۲

حوثی‌های یمن گفتند یک کشتی را در دریای عرب و ناو هواپیمابر آیزنهاور امریکا را در دریای سرخ هدف قرار دادند.
اسکای نیوز عربی گزارش داد که ناو آیزنهاور به منطقه می‌آید تا در صورت تشدید جنگ اسرائیل با حزب‌الله و نیاز اسرائیل، به این کشور کمک کند.

مقام‌های ارشد امریکا در دیدار با هیئت بلندپایه‌‌ اسرائیلی که این هفته به واشنگتن سفر کرده بودند، به آن‌ها اطمینان داده‌اند که اگر جنگ تمام‌عیاری در مرز شمالی اسرائیل بین این کشور و حزب‌الله آغاز شود، دولت بایدن به طور کامل از متحد خود حمایت خواهد کرد.

سی‌ان‌ان می‌گوید یک مقام ارشد دولت بایدن گفته این تضمین در جریان نشست‌های مقامات ارشد اسرائیلی از جمله رون درمر، وزیر امور استراتژیک و تزاحی هنگبی، مشاور امنیت ملی اسرائیل با مقامات ارشد دولت بایدن به طرف اسرائیلی داده شده است.

اخیرا تنش‌ها بین اسرائیل و حزب‌الله لبنان افزایش یافته و احتمال درگیری گسترده بین دو طرف شدت گرفته است.

روز جمعه آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل هشدار داد که یک اشتباه محاسباتی می‌تواند فاجعه‌ای را آغاز کند که بسیار فراتر از تصور است.

گوترش به خبرنگاران گفت: «یک حرکت عجولانه، یک اشتباه محاسباتی، می‌تواند فاجعه‌ای را آغاز کند که بسیار فراتر از مرز و صادقانه بگویم، فراتر از تصور است. بیایید واضح بگوییم: مردم منطقه و مردم جهان تحمل تبدیل شدن لبنان به غزه دیگری را ندارند.»

حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان هشدار داده که در صورت حمله نظامی اسرائیل به لبنان، «هیچ نقطه اسرائیل» از حمله نیروهای این گروه در امان نخواهد ماند. او در یک سخنرانی ویدئویی که چهارشنبه پخش شد، تاکید کرد اگر اسرائيل حمله کند، حزب‌الله به جنگ «نامحدود، بدون قاعده و بدون سقف» خواهد پرداخت.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سرانجام، قانون
بحث روز
خبر ورزشی

رادیو

پادکست‌ها