دیده‌بان حقوق بشر سوریه از وقوع یک انفجار مهیب در ابوکمال سوریه خبر داد

شنبه ۱۴۰۳/۰۴/۰۲

دیده‌بان حقوق بشر سوریه خبر داد همزمان با پرواز یک هواپیمای ناشناس، در روستای «عشایر» در نزدیکی السکریه در حومه شهر البوکمال در مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی در شرق دیرالزور و در چند کیلومتری مرز سوریه با عراق، انفجاری مهیب رُخ داده است.

بنا بر گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، هنوز مشخص نیست که این حمله، نیروهای حاضر در این منطقه را هدف گرفته است یا پایگاه و انبار این نیروها، هدف این حمله بوده است.

در این منطقه یک ایستگاه پمپ بنزین قرار دارد که تحت کنترل شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی است.

ایرنا، خبرگزاری دولتی ایران، به نقل از رسانه‌های محلی در سوریه گزارش داد که «جنگنده‌های امریکایی»، مواضع نیروهای مورد حمایت جمهوری اسلامی را در این منطقه هدف قرار داده‌اند.

اما در مقابل خبرگزاری نیمه‌دولتی مهر به نقل از شبکه المیادین گزارش داده که پهپادها عامل حمله بوده‌اند و هدف حمله هم یک پادگان نظامی در البوکمال بوده است.

حمله هوایی به پایگاه‌ها و نیروهای سپاهی و یا شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری‌ اسلامی به سوریه پیش از این هم بارها اتفاق افتاده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا روز شنبه ۱۹ جوزا گزارش داد که دو نفر بر اثر انفجار یک خودرو شبه‌نظامیان در نزدیکی مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی در دیرالزور در شرق سوریه کشته شدند.

۱۳ جوزا هم، در حمله‌ منتسب به اسرائیل در شمال سوریه، ۱۲ نفر در منطقه‌ای در نزدیکی حلب کشته شدند که شماری از آن‌ها از نیروهای شبه‌نظامی وابسته به جمهوری اسلامی بودند.

شامگاه چهارشنبه ۹ جوزا هم جنگنده‌های اسرائیلی یک سایت نظامی در نزدیکی منطقه الفرقلس در حومه شرقی حمص را هدف قرار دادند و هم‌زمان حملاتی موشکی به اهدافی در شهر ساحلی بانیاس در نزدیکی طرطوس انجام دادند.

در جریان حمله هوایی دیگری علیه مواضع سپاه و شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی در شرق سوریه در هفتم حمل سال جاری، ۱۵ تن از جمله یک سرهنگ سپاه کشته شدند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سپړنه
خبرها
مکزیک - زیر درختان نخل لوس کوموندو
خبرها

رادیو

پادکست‌ها