تلفات حملات موشکی روسیه به اوکراین به ۴۱ نفر افزایش یافته است

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۰۴/۱۹

رویترز گزارش داد که در پی حمله موشکی روسیه به اهدافی در چند شهر اوکراین از جمله یک بیمارستان کودکان در کی‌یف، دست‌کم ۴۱ نفر کشته و بیش از ۱۷۰ نفر زخمی شدند.

این مرگبارترین حمله روسیه به اوکراین در چند ماه اخیر خوانده شده است.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که این حمله روز دوشنبه (۱۸ سرطان) اتفاق افتاد و برای شهروندان اوکراینی بسیار ترسناک بود.

در پی این حمله حکومت اوکراین روز سه‌شنبه را به دلیل تلفات شهروندان این کشور از جمله کودکان به عنوان عزای عمومی اعلام کرده است.

به گزارش رویترز، حکومت اوکراین گفته است که این حملات نشان داد که اوکراین به ارتقای سیستم دفاع هوایی خود به حمایت متحدان غربی‌اش نیاز فوری دارد.

این خبرگزاری از قول نیروی هوایی اوکراین نوشت که این نیروها ۳۰ موشک از ۳۸ موشک شلیک‌شده روسیه را رهگیری کرد.

وزارت داخله اوکراین اعلام کرده که براثر این حملات موشکی روسیه ۵۰ ساختمان غیرنظامی شامل خانه‌های مسکونی، یک مرکز تجاری و دو مرکز درمانی در کی‌یف و شماری از شهرهای مرکزی و شرقی اوکراین آسیب دیدند.

رویترز افزوده که این خبرگزاری ویدئویی را دیده که موشکی به یک بیمارستان کودکان در کی‌یف اصابت کرد و باعث انفجار مهیبی شد. سرویس امنیتی اوکراین گفته است که این موشک کروز بود.

مقام‌های اوکراینی گفته‌اند که در پی اصابت این موشک و یک موشک دیگر دو ساعت بعدتر ۲۷ نفر از جمله دو کودک کشته و ۸۲ نفر زخمی شدند.

منابع اوکراینی تایید کرده‌اند که در منطقه دنیپروپتروفسک ۱۱ نفر کشته و ۶۸ نفر زخمی شدند. به گفته آن‌ها، سه نفر دیگر در شهر شرقی پوکروفسک کشته شدند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، که در سفری به پولند رفته، در یک نشست مشترک خبری با دونالد توسک، نخست‌وزیر این کشور گفت که اوکراین انتقام این حملات را خواهد گرفت و پاسخ نیرومندی به این حملات خواهد داد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
گفت‌وگوی ویژه
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها