سفیر هالند در ایران به دیدار مهاجران افغان در یزد رفت

چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۴/۲۰

سفیر هالند در ایران و نماینده صندوق کودکان ملل متحد در این کشور روز چهارشنبه ۲۰ سرطان از شهرک پناهجویان افغان در اردکان یزد دیدار کردند.

به گزارش ایرنا، سفیر هالند در این دیدار بر تامین امکانات زندگی برای پناهجویان افغان تاکید کرده است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی نوشت که نماینده صندوق کودکان سازمان ملل و سفیر هالند در ایران از مهمان‌شهر اردکان در یزد دیدار و با شماری از مقام‌های این استان گفت‌و‌گو کرده‌اند.

ایرنا نوشت: «سفیر هالند در این دیدار تلاش برای ایجاد آینده‌ای روشن برای افراد ساکن در مهمان‌شهر را حیاتی دانست.»

براساس این گزارش، این مقام هالندی در مورد اهمیت همکاری‌های جهانی برای تامین امکانات زندگی به مهاجران افغان در ایران گفت‌و‌گو کرده است.

علی محمد دشتکیان، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اردکان با اشاره به مشکلات موجود در مهمان‌شهر این استان، بر نیاز ساخت یک شهرک جدید با امکانات مورد نیاز تاکید کرد.

نبود خدمات بهداشتی، ورزشی و آموزشی، مشکلات معیشتی و وجود برخی از مهاجران معلول و بیمار از مشکلات پناهجویان افغان در این شهرستان گفته شده است.

علی محمد دشتکیان گفت: «باید زیرساخت‌های مناسب از جمله لوله‌کشی آب، فاضلاب و گازرسانی برای پناهجویان فراهم شود تا آن‌ها آینده روشنی در پیش‌رو داشته باشند.»

به گفته مقام‌های جمهوری اسلامی، در مهمان‌شهر اردکان که محلی برای سکونت اتباع خارجی است بیش از شش هزار پناهجو زندگی می‌کنند.

این مهمان‌شهر حدود شش هزار مترمربع مساحت دارد و در سال ۱۳۶۸ تاسیس شده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها