طنز سیاسی؛ سبوس‌گل از خوست برنده مسابقات "ستاره انتحاری" شد

جمعه ۱۴۰۰/۰۷/۳۰

طنزی از موسا ظفر

در محفل توزیع جوایز به برندگان برنامه "ستاره انتحاری" که دو روز پیش از سوی طالبان در کابل برگزار شده بود، هیئت داوران سبوس‌گل از ولایت خوست را برنده این دور اعلام کردند. سبوس‌گل همراه با دوستش رحمت‌الله که به صورت تیمی در مسابقات دوبل انتحاری شرکت کرده بودند.

آن‌ها موفق شدند در سال ۲۰۱۷ حدود ۴۰۰ نفر را در نزدیکی سفارت آلمان شهید و زخمی نمایند.

سراج‌الدین حقانی از برگزارکنندگان این مسابقات و عضو هیئت داوران که نخواست چهره‌اش افشا شود انتحاری سبوس‌گل را شاهکاری در عرصه خودکشی توصیف کرد و گفت که هیچ کس تا حال نتوانسته در یک انتحاری این قدر امتیاز بدست آورد. وی به خوشحال خان، برادر سبوس‌گل سه جریب زمین و یک میلیون افغانی جایزه داد و از او خواست تا جای خالی برادرش را در مسابقات انتحاری سال آینده پر کند و نگذارد رکورد سبوس‌گل خاک بخورد.

در محفل توزیع جوایز حدود دوهزار نفر از اقارب انتحاری‌های بیست سال اخیر شرکت کرده بودند و همه با جوایز زمینی و نقدی "ونازول" شدند. مقر خان پکتیاوال، پدر یک تن از انتحارگران که پسرش نتوانسته بود بیشتر از ۲ نفر را بکشد از مردم افغانستان معذرت خواست و گفت که توقع نداشت پسرش این قدر بد ظاهر شود. وی گفت که به عنوان یک پدر و مربی تمام تلاش خود را کرده بود تا پسرش حداعظم استفاده از مواد منفجره را ببرد و حداقل هفت-هشت نفر را شهید کند. مقر خان گفت که از دست پسرش عصبانی است و اگر پسرش زنده می‌بود حتماً به خاطر این آبروریزی نکوهش می‌شد. وی از خداوند خواست که اعضای بدن باقی‌مانده پسرش را در جهان بعدی سزای سخت بدهد تا در آینده درست انتحاری کند.

انگورخان مایار از ولایت میدان وردک که سه برادرش در مسابقات ستاره انتحاری شرکت کرده بود از ختم شدن این دور مسابقات اظهار ناخشنودی کرد و گفت که اگر طالبان در آینده باز هم چنین مسابقاتی برگزار نکند، برای مسابقات انتحاری که از طرف داعش برگزار می‌شود شرکت خواهد کرد. وی که با جلیقه انتحاری در محفل شرکت کرده بود گفت که از جمع چهار برادر، وی یگانه کسیست که تا حال منفجرناشده باقی مانده و از این بابت احساس شرم می‌کند. انگورخان گفت که اگر تا شش ماه آینده مکتب دخترانه باز نشود وی خودش را در زایشگاهی منفجر خواهد کرد. وی گفت که قصدش کشتن نوزادان نیست اما این کار را از روی مجبوری خواهد کرد زیرا بسیار دیر شده.

این محفل با تلاوت آیاتی چند به پایان رسید.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

فرهنگ افغانستان
بحث روز
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها