سرپرست وزارت دفاع طالبان از جامعه جهانی خواست در امور افغانستان مداخله نکند

۱۴۰۰/۸/۱

ملا یعقوب، سرپرست وزارت دفاع طالبان با نشر یک پیام صوتی از تشکیل ارتش مجهز با سلاح‌های پیشرفته خبر داد. او به جامعه جهانی اطمینان داد که از سوی طالبان مورد تهدید قرار نمی‌گیرد و هشدار داد که در امور داخلی افغانستان مداخله نکند در غیر آن، این گروه بی‌تفاوت نخواهد بود.

ملا یعقوب، فرزند ملا محمدعمر، بنیانگذار طالبان است که پس از انتصابش به عنوان سرپرست وزارت دفاع طالبان، حضور علنی نداشته و تصویری از او منتشر نشده است.

آژانس باختر، پایگاه اطلاع رسانی طالبان، پیام ملا یعقوب را یک روز پس از اعلام موجودیت «شورای عالی جبهه مقاومت ملی جمهوری اسلامی افغانستان» منتشر کرد. شماری از رهبران احزاب سیاسی و چهره‌های جهادی با سقود دولت پیشین، از افغانستان خارج شدند. آنها با تشکیل این ائتلاف، در اعلامیه‌ای از دو گزینه‌ «گفت‌وگو و جنگ» با طالبان صحبت کردند.
از سوی دیگر، این پیام در حالی منتشر می‌شود که شش کشور عضو سازمان پیمان امنیت جمعی به رزمایش نظامی یک هفته‌ای خود در تاجیکستان پایان داد. الکساندر لاپین، فرمانده حوزه نظامی روسیه در خاک تاجیکستان گفته است که این رزمایش نظامی پاسخی به وخامت اوضاع در افغانستان بود.

پربیننده‌ترین‌ها