استخبارات پاکستان یک مقام بلندرتبه طالبان را در کراچی دستگیر کرد

۱۴۰۰/۸/۲۰

منابع نزدیک به طالبان به افغانستان اینترنشنال خبر دادند که رحمت‌الله کاکازاده یک مقام بلندرتبه طالبان، توسط استخبارات پاکستان در کراچی دستگیر شده است.

وبسایت هوادار طالبان «نون» نوشته که روزنامه گاردین بریتانیا پیش‌تر سخنان تحریف شده‌ای از کاکازاده را منتشر کرده کرده بود.

گاردین به نقل از کاکازاده نوشته بود که جنگ جاری به طور فزاینده منفور می‌شود و با خروج نیروهای خارجی جنگ مشروعیتش را از دست داده است. کاکازاده در متنی که در وبسایت «نون» منتشر شده، ادعا کرده که خبرنگاران گاردین سخنان او را تحریف کرده‌اند.

منبع که نخواست نامی از او برده شود گفت رحمت الله کاکازاده چند روز قبل در راه شفاخانه، توسط افراد مسلح استخبارات پاکستان در منطقه سهراب گوت بازداشت شد و تا هنوز از مکان و سرنوشت او مشخص نیست.

رحمت‌الله کاکازاده با شاخه انشعابی طالبان به رهبری آغاجان معتصم وزیر خزانه حکومت سابق طالبان، روابط نزدیک داشت. این مسئله باعث خشم شورای کویته طالبان شده بود.

علت بازداشت رحمت الله کاکا زاده اعلام نشده، اما گفته می‌شود بازداشت او به خواست دولت طالبان انجام شده. طالبان پیش از این از فعالیت‌های او ابراز نگرانی کرده بود.

پربیننده‌ترین‌ها