بیش از ۱۰۰ زن مسلمان هندی در یک اپلیکیشن به فروش گذاشته شدند

۱۴۰۰/۱۰/۱۳

یک گروه ناشناس با گذاشتن تصاویر بیش از صد زن مسلمان هندی، شامل چندین خبرنگار، فعال اجتماعی و سیاسی، آنان را روی اپلیکشین بولی بای (Bulli Bai) به فروش گذاشت. یکی از این زنان می‌گوید که هدف از این کار تحقییر زنان فعال توسط هندوهای افراطی است که از انتقاد آنان خشمگین اند.

قره‌العین رهبر، یک خبرنگار کشمیری به الجزیره می‌گوید که وقتی از خواب بیدار شد، دید که تصویرش در این اپلیکیشن زیر عنوان «حراج آنلاین» گذاشته شده است.

قره العین این کار را تکان‌دهند توصیف می‌کند و می‌گوید که هدف آن «تحقیر و سرکوب زنان مسلمان» در هند است.

پس از به حراج گذاشتن تصاویر زنان مسلمان در هند، اپلیکیشن بولی بای از سوی وزارت تکنالوژی هند غیرفعال شد.

در میان تصویر زنانی که به فروشی گذاشته شده بود، یکی هم عصمت آرا، یک خبرنگار مقیم دهلی است. خانم آرا روز شنبه شکایتی علیه «افراد ناشناس» در اداره پولیس ثبت کرد و این افراد را متهم به آزار و اذیت و توهین زنان مسلمان در شبکه‌های اجتماعی کرده است.

با آن که پولیس هند هیچ گروهی را به جرم این کار بازداشت نکرده و کسی هم مسوولیت آن را به عهده نگرفته است اما خانم آرا، افراطیان هندو را مسوول این کار می‌داند. او می‌گوید: «آنانی که هدف این توطئه قرار گرفته‌اند، زنانی هستند که در شبکه‌های اجتماعی مسائل مربوط به مسلمانان را مطرح می‌کنند. ما راستگرایان هندو را در انترنیت و شبکه های اجتماعی به خاطر جنایات ناشی از نفرت آنها به چالش می‌کشیم.»

پیش از این نیز، بیش از ۸۰ زن مسلمان هندی در یک اپلیکیشن مشابه در ماه جولای سال گذشته میلادی به فروش گذاشته شده بودند.