شب‌نشینی‌های خوشحال سعادت در محلات اعیان‌نشین لندن

۱۴۰۰/۱۱/۲

جنرال خوشحال سعادت،‌ معین امنیتی پیشین وزارت داخله افغانستان و از چهره‌های نزدیک به اشرف غنی، شب شنبه در یکی از گران‌ترین کلب‌های شبانه در محله اعیان‌نشین میفر لندن دیده شده است.

پویان مختاری، آوازخوان ایرانی مقیم لندن،‌ که از او به‌عنوان مسئول یک سایت شرط‌بندی نام برده می‌شد، ویدیوهایی از این شب‌نشینی اشرافی در کلب انابل را در اینستاگرام خود منتشر کرده است.

کلب انابل (Anabel's Club) یکی از گران‌ترین و مجلل‌ترین باشگاه‌های شبانه مرکز لندن است که چهره‌های سرشناس دنیای مُد،‌ موسیقی و سینما از آن استفاده می‌کنند.

آقای سعادت را در این شب‌نشینی اشرافی،‌ چند تاجر و سرمایه‌دار دیگر افغان، از جمله منصور مجید همراهی می‌کردند. آقای مجید پیشتر در صفحه فیسبوک خود،‌ از ورود جنرال سعادت به دنیای تجارت خبر داده بود.

معلوم نیست معین امنیتی پیشین وزارت داخله در حکومت اشرف غنی،‌ چه مقدار سرمایه وارد دنیای تجارت کرده و این پول را از کجا آورده است.

نام جنرال سعادت ماه گذشته برای اولین بار پس از فرار از کابل بر سر زبان‌ها افتاد.

او در آن زمان در یک سخنرانی در دانشگاه آکسفورد بریتانیا که واکنش‌های گسترده‌ای داشت گفت بسیاری از مشکلات از حکومت حامد کرزی شروع شد که به گفته او در آن قبیله پشتون به حاشیه رانده شد.

دو چهره دیگر که در ویدیوهای منتشر شده در اینستاگرام پویان مختاری، دور میز خوشحال سعادت دیده می‌شوند، پامیر پتنگ و خواهرش دیوه پتنگ هستند.

پامیر پتنگ در حکومت اشرف غنی،‌ رئیس عمومی صندوق ملی مالی افغانستان بود.

دیوه پتنگ، از افغان‌های مقیم لندن هم که در حکومت پیشین از حامیان سرسخت اشرف غنی بود و با تلوزیون ملی افغانستان همکاری می‌کرد.

او اخیراً در یک اتاق گفتگوی توییتری (Space) به میزبانی حامیان طالبان، خواهان حمایت از رژیم این گروه شد و گفت دولت فعلی بر اساس فرهنگ و ارزش‌های افغانستان است.

Video & photos: Instagram/ Pooyan Mokhtari

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید