اعلام آماده‌باش نیروهای امریکایی؛ روسیه می‌گوید با نگرانی وضعیت اوکراین را نظارت می‌کند

۱۴۰۰/۱۱/۵

پس از آنکه امریکا اعلام کرد در صورت بدتر شدن بحران اوکراین ۵۸۰۰ سربازش را در اروپا مستقر می‌کند، روسیه می‌گوید با نگرانی شدید اوضاع را زیر نظر دارد. دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین واشنگتن را به دامن زدن به تنش‌ها در اوکراین متهم کرد. او گفت رفتار غرب باعث شد این بحران بوجود بیاید.

سخنگوی کرملین می‌گوید این رفتار ناتو امریکاست که به این بحران دامن زده تا استقرار ده‌ها هزار سرباز روسیه در نزدیکی مرزهای اوکراین.

قدرت‌های غربی روسیه را متهم می‌کنند که قصد حمله دوباره به اوکراین را دارد.اما مسکو چنین اتهامی را رد می‌کند و می‌گوید تا زمانی که خواست‌های این کشور از جمله تعهد ناتو مبنی بر عدم پذیرش عضویت اوکراین در این سازمان قبول نشده، ممکن است دست به یک سری اقدامات نظامی نامشخصی بزند.

ناتو اعلام کرده است که نیروهایش را به حالت آماده باش قرار داده و تجهیزات کمکی بیشتری از قبیل جت‌های جنگنده و کشتی به شرق اروپا می‌فرستد.

در همین حال، جو بایدن رئیس‌جمهور امریکا پس از گفتگو با رهبران اروپایی اعلام کرده که او و متحدان غربی‌اش در قبال تهدید روسیه "اتفاق نظر کامل" دارند.

همزمان بریتانیا نیز به روسیه هشدار داده که در صورت حمله به اوکراین با تحریم‌های "بی‌سابقه" مواجه خواهد شد.

تنش‌ها در اوکراین پس از آن بالا گرفت که روسیه حدود صد هزار سربازش را در نزدیکی مرزهای اوکراین مستقر کرد و این کشور را از شمال، شرق و جنوب محاصره کرد.

خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید