آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه امریکا در حساب توئیتری خود گفته است گروه ۷ متعهد است که رئیس جمهور پوتین را به دلیل انتخاب سیاست جنگی خود پاسخگو کند و اطمینان حاصل کند که او یک شکست استراتژیک در اوکراین را متحمل خواهد شد.

گروه هفت، نشست وزیران اقتصاد هفت کشور صنعتی است. جرمنی، فرانسه، ایتالیا، جاپان، بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و کانادا کشورهای عضو این گروه هستند.

بسیاری از کشورهای غربی و اعضای ناتو هر روز تحریم‌های سنگین‌تری سیاسی و‌ اقتصادی را برای روسیه وضع می‌کنند. این تحریم ها که با وضع محدودیت های مالی و مسافرتی علیه برخی اتباع روسی آغاز شد، طی چند ماه به محدودیت های سرمایه‌گذاری و هرگونه همکاری در حوزه انرژی و نیز بانکی روسیه افزایش یافت.

مسکو در حالی با تحریم‌های روز افزون از سوی غرب مواجه می‌شود که به گزارش رسانه‌های غربی، روسیه مرتکب جرایم جنگی فاحش در اوکراین شده است. افکار عمومی جهان در شرایط حاضر به مسئله کشتار غیر نظامیان در بوچا معطوف شده است.

خشم جهانی، زمانی نسبت به مسکو شدت گرفت که به دنبال عقب‌نشینی نیروهای روسیه، رسانه‌ها از اجساد قربانیان غیر نظامی در گورهای دسته جمعی در بوچا، منطقه‌یی واقع در شمال کی‌یف خبر دادند.

کرملین گفته است که ارتش روسیه در این کشتار غیرنظامی‌ها نقشی نداشته است.

در گوشه دیگر جنگ اوکراین، در شهر محاصره شده ماریوپل، نیروهای روسی مناطق مسکونی را هدف قرار داده‌اند و حتا شفاخانه‌ها را نیز بمباران کرده‌اند که تنها در یک مورد حمله، پنجاه غیر نظامی کشته‌ شده‌اند. از سویی دیگر منابع محلی اوکراینی در ماریوپل از نابودی ده‌ها تسهیلات زیرساختی توسط نیروهای روسیه خبر داده‌اند.

تاکنون پنج هزار غیر نظامی تنها در شهر ماریوپل، در نتیجه حملات روسیه کشته ‌شده‌اند که ۲۱۰ نفر آن‌ها کودک هستند.

جهان‌نما
خبرها
بحث روز

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید