طالبان و قطر بر سر قرارداد میدان‌های هوایی افغانستان به توافق نرسیدند

۱۴۰۱/۲/۵

به گزارش خبرگزاری باختر، مقام‌های طالبان و قطر پس از بررسی و تبادل نظر در مورد قرارداد میدان‌های هوایی افغانستان به هیچ توافقی نرسیدند. هیئت اعزامی طالبان به دوحه، روز گذشته با شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر درباره این قرارداد گفتگو کردند.

هیئتی از مقامات طالبان به ریاست ملا حمیدالله آخندزاده، سرپرست وزارت ترانسپورت و هوانوردی، روز جمعه، ۲ ثور به دوحه رفت تا در مورد قرارداد فنی ۵ میدان هوایی بین‌المللی افغانستان با مقامات قطر گفتگو کند.

این در حالیست که گفته می‌شود هم اکنون هم شماری از کارمندان فنی میدان هوایی کابل قطری‌ هستند. چندی پیش ویدئویی منتشر شد که نشان داد شماری از نیروهای امنیتی قطر در میدان هوایی کابل حضور دارند و مشغول تمرین هستند. به گفته منابع، مسئولیت این نیروها تامین امنیت کارمندان فنی قطری است. طالبان این خبر را نه تکذیب و نه تائید کردند.

پس از آن، ملاعبدالغنی برادر، معاون رئیس‌الوزرای طالبان به امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه دستور داد که با مقامات قطر هرچه زودتر وارد گفتگو شود و زمان امضای قرارداد برای مدیریت میدان هوایی کابل را مشخص کند. در هیئت اعزامی طالبان به قطر امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه طالبان هم حضور دارد.

به نوشته خبرگزاری باختر، تیم‌های فنی افغانستان، قطر و ترکیه مشترکا با هم کار می‌کنند تا برای فعال شدن ميدان‌های هوایی افغانستان به يک توافق برسند.

جهان‌نما
خبرها
بحث روز

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید