اسلواکیا و هنگری از تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه نفت و گاز روسیه حمایت نمی‌کنند

۱۴۰۱/۲/۱۳

با جدی شدن گزینه تحریم گاز و نفت روسیه از سوی اتحادیه اروپا، مقامات هنگری و اسلواکیا روز سه شنبه اعلام کردند که از این تحریم حمایت نمی‌کنند. این ۲ کشور استدلال کرده اند که آنها به واردات انرژی از روسیه متکی اند و فعلا منبع جایگزین برای تامین نیازهای خود ندارند.

به گزارش اسوشیتدپرس، کمیسیون اروپا پیش نویس طرح تحریم نفت روسیه را آماده کرده است که قرار است ۲۷ عضو این اتحادیه روز چهارشنبه بحث خود را روی آن آغاز کنند.

مدافعان تحریم انرژی روسیه می‌گویند که این اقدام فشار لازم را بالای مسکو برای تن دادن به پایان جنگ در اوکراین وارد می‌کند. رئیس شورای اروپا گفته است که با این تحریم‌ها «ماشین جنگ روسیه درهم می‌شکند.»

ریچارد سولیک، وزیر اقتصاد اسلواکیا به خبرنگاران گفت: «بدون شک ما روی معافیت از این تحریم‌ها پافشاری خواهیم کرد.» پیتر سییارتو، وزیر خارجه هنگری نیز گفت که به تحریم‌های اتحادیه اروپا بر نفت و گاز روسیه رای مثبت نخواهد داد.

آلمان، یکی از خریداران بزرگ انرژی روسیه، روز دوشنبه اعلام کرد که از وابستگی‌اش به نفت و گاز روسیه تا حد زیادی کاسته است و می‌تواند پیامدهای منفی قطع دسترسی به انرژی روسیه را مدیریت کند.

کشورهای اروپایی در تلاش اند تا هر چه زودتر انرژی مورد نیاز خود را از دیگر کشورهای عمده صادرکننده مانند الجزایر، قطر و امریکا تامین کنند.

خبرها
گفت‌وگوی ویژه
دیدگاه

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید