آخرین بیگ‌مک؛ روس‌ها در برابر رستوران‌های مکدونالد صف کشیدند

۱۴۰۱/۲/۲۷

پس از این که شرکت مکدونالد اعلام کرد که اکثریت شعبه‌های خود را می‌فروشد، روس‌های علاقمند در پشت رستوران‌های این برگر فروشی معروف امریکایی صف کشیدند.

یک مرد در جنوب روسیه برای خوردن برگر مکدونالد پس از دو و نیم ساعت رانندگی خود را به یکی از رستوران‌های آن رساند.

با آغاز جنگ اوکراین و تحریم روسیه از سوی غرب، شرکت‌های بزرگ غربی یکی پس از دیگری بازار روسیه را ترک کردند. به نقل از رویترز، مکدونالد پس از ۳۰ سال فعالیت در روسیه اعلام کرد که ۸۴ درصد ۸۵۹ شعبه خود را به یک شرکت روسی می‌فروشد. این شرکت قبلا در ماه مارچ فعالیت خود را به حالت تعلیق در آورده بود.

شرکت مکدونالد در بیانیه‌ای گفت: «بحران انسانی ناشی از جنگ در اوکراین، و فضای غیرقابل پیش‌بینی برای فعالیت‌های تجاری، مکدونالد را به این نتیجه‌گیری رساند که ادامه فعالیت‌های تجاری در روسیه بیش از این پایدار نیست.»

آلا، ۲۱ ساله، به رویترز گفت: «روز گذشته خواندم که مکدونالد بسته می‌شود و تحت مدیریت یک شرکت جدید فعالیت خواهد کرد. خیلی با عجله خود را به یکی از شعبه‌هایش رساندم، برای خود چیس برگر و چپس فرمایش دادم. شاید کیفیت غذای آن با مدیریت شرکت جدید خراب شود.»

زمانی که اولین بار مکدونالد شعبه خود را در ۳۱ جنوری ۱۹۹۰ در چهارراه معروف پوشکین در مرکز مسکو بازکرد، بیش از ۳۰ هزار نفر برای خرید برگر معروف «بیگ‌مک» صف کشیده بودند.

در آن زمان، ورود مکدونالد به روسیه نماد پایان جنگ سرد و پیروزی سرمایه‌داری امریکایی تلقی می‌شد.

خبرها
دیدگاه
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید