ادامه درگیری‌ها در پنجشیر؛ جبهه مقاومت از کشته شدن ۱۷ تن از افراد طالبان خبر داد

۱۴۰۱/۲/۳۰

منابع در پنجشیر به افغانستان اینترنشنال می‌گویند طالبان عصر پنج‌شنبه ۲۹ ثور به هدف حمله بر جبهه مقاومت در ارتفاعات دره خنچ رفته‌ بودند که با کمین نیرو‌های جبهه روبرو شدند.
سخنگوی جبهه مقاومت با تایید این حادثه می‌گوید ۱۷ نیروی طالبان در کمین از پیش برنامه‌ریزی شده‌، کشته شده‌اند

طالبان تا اکنون در این مورد چیزی نگفته‌اند.
در دو روز گذشته پنجشیر یک‌بار دیگر شاهد درگیری میان طالبان و جبهه مقاومت ملی بوده است.
منابع محلی می‌گویند طالبان در دو روز گذشته شمار قابل توجهی از نیروی تازه نفس خود را همراه با تجهیزات سنگین به پنجشیر فرستاده و با استفاده از چرخبال‌ها تعداد زیاد نیروهایش را به ارتفاعات کوه‌های آبدره و فراج و مناطق بالای دره پنجشیر، مستقر کرده‌اند.
منابع محلی در پنجشیر می‌گویند که حوالی عصر روز پنج‌شنبه ۲۹ ثور، شماری طالبان به هدف تهاجم بر یکی از پایگاه‌های کوهی نیرو‌های مقاومت ملی در دره خنچ به ارتفاعات آن منطقه رفته‌بودند که با کمین نیرو‌های جبهه مقاومت ملی روبرو شدند.
به گفتهٔ منابع، طالبان پس از برخورد با کمین نیرو‌های جبهه مقاومت ملی مجبور به عقب‌نشینی شده و سپس به روستای پاوات هجوم آورده، ساکنان آن دهکده را گروگان گرفته و عده‌‌ای را با خود برده‌اند.

صبغت احمدی، سخنگوی جبهه مقاومت ملی مدعی شده است که ۱۷ تن از نیروی طالبان در یک کمین نیروهای مقاومت کشته و در این حمله به نیرو‌های جبهه آسیبی نرسیده است.
منابع محلی در پنجشیر به افغانستان اینترنشنال می‌گویند که طالبان اکنون در منطقۀ سفید چهر مستقره شده‌اند و قصد حملهٔ دوباره را دارند.
پنجشیر، بغلان و تخار از چند هفته بدین‌سو گواه درگیری‌های سنگین میان نیرو‌های جبهه مقاومت ملی و طالبان بوده است.

خبرها
بحث روز
نگاه روز

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید