پذیرایی سرد از مهمان ناخوانده؛ ملا برادر "با دست خالی" به کابل برگشت

۱۴۰۱/۲/۳۱

معاون رئیس‌الوزرای طالبان روز شنبه از امارات متحده عربی به کابل برگشت. ملا عبدالغنی برادر که به بهانه "غم‌شریکی با خانواده خلیفه بن زاید" به ابوظبی رفته بود، با پذیرایی سرد کشور میزبان روبرو شد. در ۵ روزی که او در این کشور ماند، نتوانست دیدار مهمی با مقامات این کشور داشته باشد.

با گذشت ۵ روز، تنها خبری که طالبان از جریان این سفر منتشر کرده‌اند، خبر دیدار ملا برادر با "بازرگانان افغان" است.

خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس امارت متحده عربی و حاکم ابوظبی روز جمعه، ۲۳ ثور در ۷۳ سالگی درگذشت.

بسیاری از مقامات کشورهای جهان هفته گذشته به امارات متحده عربی سفر کردند تا به محمد بن زاید آل نهیان، رئیس جدید این کشور تسلیت بگویند.

در هفته گذشته تصاویر دیدارهای رهبران جهان با محمد بن زاید آل نهیان، رئیس جدید دولت امارات متحده عربی در رسانه‌ها منتشر شده است.

با این حال هیچ خبری منتشر نشد که نشان بدهد ملا برادر در ابوظبی از سوی مقامات این کشور پذیرایی شده باشد.

پذیرایی سرد از هیأت طالبان توجه فعالان شبکه‌های اجتماعی افغانستان را جلب کرده است. فعالان شبکه‌های اجتماعی نوشته‌اند: "ملا برادر با دست خالی به کابل برگشته است."

وزارت خارجه طالبان با نشر بیانیه‌ای ابراز امیدواری کرده که امارات متحده عربی تحت رهبری محمد بن زاید ال نهاین، شاهد امنیت، رفاه و توسعه بیشتر باشد. در این بیانیه گفته شده بود که حکومت طالبان به‌ دنبال روابط خوب با امارات متحده عربی است.

امارات متحده عربی از معدود کشورهایی بود که حکومت اول طالبان را به رسمیت شناخته بود، اما اینبار با گذشت ۹ ماه از تسلط این گروه بر افغانستان هنوز ابوظبی دولت سرپرست طالبان را به رسمیت نشناخته است.

بعد از درگذشت شیخ خلیفه بن زاید النهیان، رئیس امارات متحده عربی قرار بود حامد کرزی، رئیس‌جمهور پیشین افغانستان برای ابراز غم‌شریکی به امارات برود، اما طالبان مانع سفر او شدند.

به دنبال نشر خبر ممانعت از سفر حامد کرزی به امارات، طالبان عکس‌هایی را منتشر کردند که ملا برادر را در طیاره‌ای در حال سفر به ابوظبی نشان می‌داد.

خبرها
نوای همسایه
جهان‌نما

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید