سلاح‌های امریکایی از موتر اعضای حزب تحریک انصاف پاکستان سر برآورد

۱۴۰۱/۳/۴

وزیر داخله پاکستان تأیید کرد که از موتر اعضای حزب تحریک انصاف این کشور، مقداری سلاح و مهمات کشف شده است.

در عکس‌هایی که رسانه‌های پاکستانی از مهمات ضبط شده منتشر کرده‌اند، چند میل سلاح نوع ام ۱۶ امریکایی دیده می‌شود.

پولیس زمانی اعلام کرد که از موتر دو نفر از اعضای حزب تحریک انصاف اسلحه کشف کرده است که این حزب در حال برگزاری یک راهپیمایی طولانی در اسلام‌آباد بود.

طبق گزارش‌ها روز چهارشنبه در اسلام‌آباد تظاهرات گسترده‌ای به حمایت از عمران خان، نخست وزیر پیشین پاکستان برگزار شده است.

مقامات پاکستان روز چهارشنبه تمام جاده‌های اصلی اسلام‌آباد را مسدود کردند.

این تظاهرات نگرانی‌ها از احتمال بروز خشونت‌آمیز بین هواداران عمران خان و نیروهای دولتی را افزایش داده است.

وزیر داخله پاکستان اعلام کرده است که: "کشف و ضبط سلاح‌های به دست آمده دلیلی بر یک تظاهرات خونین بوده است. ما توطئه و تروریسم را در پوشش رفتارهای سیاسی تحمل نخواهیم کرد."

زبیر نیازی گفته‌ ادعای مطرح شده در مورد کشف سلاح از موتر او، بی‌اساس است و هیچ یک از سلاح‌ها متعلق به او و برادرش نیستند.

در تصاویری که از مهمات ضبط شده در رسانه‌ها منتشر می‌شود، چند میل سلاح ام ۱۶ دیده می‌شود.

ارتش ملی افغانستان در طول نبرد با طالبان در بیست سال گذشته از سلاح‌های ام ۱۶ استفاده می‌کرد. نیروهای ائتلاف به رهبری ایالات متحده این سلاح‌ها را برای نبرد با تروریسم به نیروهای امنیتی افغانستان فراهم کرده بود که پس از ورود طالبان به کابل در ماه اگست ۲۰۲۱ به دست طالبان افتاد.

پس از سقوط دولت افغانستان به دست طالبان، گزارش‌های متعدد از قاچاق اسلحه و مهمات نیروهای امنیتی افغانستان به پاکستان در رسانه‌ها منتشر شده است.

پیش از این مقام‌های محلی طالبان در قندهار تأیید کرده‌اند که در چندین مورد، تسلیحات امریکایی از دست قاچاقچیان در امتداد مرز دیورند به دست آمده است.

تازه‌ترین خبرها

خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید