سناتورهای جمهوری‌خواه: پرونده امنیتی افغان‌های منتقل شده به امریکا دوباره بررسی شود

۱۴۰۱/۳/۶

چند سناتور ارشد جمهوریخواه از اداره تحقیقات فدرال امریکا خواستند تا اطلاعات مربوط به افغان‌هایی که در عملیات نجات به ایالات متحده آمده‌اند، دوباره بررسی شود.

این درخواست به‌دنبال افزایش نگرانی‌ از انتقال برخی عناصر وابسته به گروه‌های تندرو به امریکا مطرح شده است.

پنتاگون، وزارت دفاع امریکا در ماه فبروری گزارش داد که بازرسان امریکایی، دست‌کم ۵۰ مهاجر افغان را شناسایی کرده‌اند که اطلاعات به دست آمده از آن‌ها حاکی از "نگرانی‌های امنیتی بالقوه مهم" است که امنیت ملی امریکا را تهدید می‌کند.

این گزارش نشان می‌دهد که آژانس‌های ایالات متحده در هنگام بررسی پرونده مهاجران افغان از تمام داده‌های موجود استفاده نکرده‌اند.

ده‌ها تن از این افراد با ارایه اطلاعات «گمراه‌کننده» توانستند وارد خاک امریکا شوند در حالی که واجد شرایط اقامت و زندگی در این کشور نیستند.

در نامه سناتورها آمده که مقامات پنتاگون به آن‌ها گفته‌اند که در ۴ می، اطلاعات گسترده مربوط به همه مهاجران افغانی که به عنوان تهدید امنیتی شناخته می‌شوند، در اختیار اف‌بی‌آی قرار گرفته است.

در این نامه از اف‌بی‌آی خواسته‌ شده تا اطلاعات پناهجویان افغان را دوباره بررسی کند و آن‌ها را مکان‌یابی کنند.

افرادی که اثر انگشت آن‌ها بر روی بمب‌های دست‌ساز پیدا شده است، تروریستان شناخته‌شده و سایر افراد مظنون به دست داشتن در فعالیت‌های تروریستی شامل تهدیدهای امنیتی مهم تلقی می‌شوند.

خبر ورزشی
بحث روز
خبر ورزشی

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید