طالبان اعلام کرد که هبت‌الله آخوندزاده یونیفرم جدید پولیس این گروه را تأیید کرده است

۱۴۰۱/۳/۱۸

انعام‌الله سمنگانی، معاون سخنگوی طالبان روز چهارشنبه، ۱۸ جوزا اعلام کرد که هبت‌الله آخوندزاده، رهبر این گروه یونیفرم پولیس طالبان را تأیید کرده است.

طالبان قبلا فرمان‌هایی در مورد انتساب مقامات این گروه و برخی از قواعد سخت‌گیرانه اجتماعی را به رهبر خود نسبت می‌داد.

با این حال، روز چهارشنبه والی طالبان در نورستان اعلام کرد که کار بازسازی جاده نورستان - کنر با فرمان رهبر این گروه آغاز شده است.

انعام‌الله سمنگانی روز پنجشنبه با انتشار توییتی گفت که پس از فرمان رهبرشان برای معرفی یونیفرم جدید، «تا دو هفته آینده صد هزار لباس نظامی آماده توزیع خواهد شد.»

سمنگانی تصاویری از یونیفرم پولیس طالبان را در توییتر منتشر کرده است.

به نظر می‌رسد که طالبان از طراحی یونیفرم پولیس ملی افغانستان که بیش از ۹ ماه قبل با فرار محمداشرف غنی، رئیس جمهور پیشین افغانستان از کشور فرو پاشید، به عنوان نمونه اصلی طراحی یونیفرم پولیس گروه خود استفاده کرده و تغییر اندکی در رنگ و نشان آن اعمال کرده است.

جنگجویان طالبان در جریان جنگ افغانستان از یونیفرم مشخصی استفاده نمی‌کردند.

آن‌ها معمولا لباس سنتی بر تن می‌کردند و دستارهایی را بر سر می‌بستند.

گروه طالبان در جریان منازعات با استفاده از پوشش سنتی افغانستان به عنوان تاکتیکی استفاده می‌کردند که تفکیک بین غیرنظامیان و جنگجویان طالبان را برای نیروهای بین‌المللی و نیروهای امنیتی افغانستان دشوار می‌کرد.

طالبان هنوز اطلاعاتی در مورد شمار پرسنل وزارت داخله این گروه نداده است.

با این حال، قبلا سخنگوی وزارت دفاع طالبان اعلام کرده بود که این گروه در نظر دارد یک ارتش ۱۵۰ هزار نفری در افغانستان تشکیل دهد.

تازه‌ترین خبرها

نگاه روز
شگفتی‌های زندگی
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید