رستوران‌های مک‌دونالد در روسیه روز یکشنبه با نام جدید بازگشایی شدند

۱۴۰۱/۳/۲۲

عصر جدیدی برای عرصه فست‌فود روسیه روز یکشنبه زمانی آغاز شد که رستوران‌های مک‌دونالد درهای خود را در مسکو تحت مالکیت جدید و برند نو باز کردند.

نام مک‌دونالد به "وکوسنو و توچکا" تغییر یافته است که معنی "خوشمزه و تمام" را دارد.

حمله روسیه به اوکراین باعث تعطیلی مک‌دونالد شده بود.

بر اساس گزارش رویترز ، ثروت زنجیره نوسازی شده که مک‌دونالد پس از خروج از روسیه به‌دلیل درگیری در اوکراین به یکی از دارندگان مجوز محلی خود فروخت، می‌تواند آزمونی را ارائه دهد که چگونه اقتصاد مسکو با موفقیت می‌تواند خودکفاتر شود و در برابر تحریم‌های غرب مقاومت کند.

روز یکشنبه، تعداد زیادی از مردم بیرون از رستورانی در قطار ایستاد بودند که زمانی پرچمدار مک‌دونالد در مرکز مسکو بود، اما حالا این فروشگاه لوگوی جدید و شعاری دارد که روی آن نوشته است: "نام تغییر می‌کند، عشق می‌ماند".

الکساندر مرکولوف، مدیر کیفیت در شرکت جدید می‌گوید، ترکیب برگرها تغییر نکرده و تجهیزات مک‌دونالد باقی مانده است.

سرگی ۱۵ ساله مشتری مک‌دونالد امروز نیز که برای چشیدن طعم برند جدید آمده بود، می گوید: "طعم ثابت مانده است. کولا متفاوت است، اما واقعاً هیچ تغییری در برگر وجود ندارد."

اولگ پاروف، مدیر اجرایی وکوسنو و توچکا می گوید، این شرکت در حال برنامه ریزی برای بازگشایی ۲۰۰ رستوران در روسیه تا پایان ماه جاری میلادی و ۸۵۰ رستوران تا پایان تابستان است.

الکساندر گوور، مالک جدید این این زنجیره گفت، امسال بالغ بر ۱۲۵.۵۶ میلیون دالر در این تجارت سرمایه‌گذاری خواهد شد که به سبب آن به دها‌هزار نفر فرصت کار پیدا خواهد شد.

در سال ۱۹۹۰ و پس ار فروپاشی اتحاد شوروی غول برگر آمریکا در مسکو افتتاح شد و به معنی نمادین گرم شدن روابط سرمایه‌گزاری بین شرق و غرب بود اما تحول جدید بار دیگر نشانه‌ای آشکار از نظم نوین جهانی است.

تازه‌ترین خبرها

خبرها
جهان‌نما
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید