یک خبرنگار از سوی نیروهای طالبان در کابل لت ‌و کوب شد

۱۴۰۱/۳/۲۵

اکرام عصمتی، خبرنگار پیشین تلویزیون کابل‌نیوز می‌گوید که صبح روز سه‌شنبه، ۲۴جوزا در یک ایست بازرسی نیروهای طالبان در مربوطات ناحیه پنجم شهر کابل، مورد لت و کوب قرار گرفته است.

ویدیوی نشرشده از این خبرنگار در رسانه‌های اجتماعی نیز نشان می‌دهد که صورت او خون‌آلود است.

انجمن مستقل خبرنگاران افغانستان می‌گوید که آقای عصمتی ابتدا از سوی نیروهای طالبان در ایست بازرسی مورد بازجویی قرار گرفته و سپس در مسیر انتقال در ساحه قرغه و در پی گفتگو با نیروهای طالبان، با استفاده از قنداق تفنگ مورد لت‌وکوب گرفته است.

این انجمن از طالبان خواسته تا قضیه لت و کوب آقای عصمتی را بررسی کرده و نتایج آن را با جامعه رسانه‌ای کشور در میان بگذارد.

در همین حال، قوماندانی امنیه طالبان در کابل گفته است که برای بررسی قضیه لت و کوب این خبرنگار یک هیئت گماشته است.

خالد زدران، سخنگوی این قوماندانی می‌گوید که اعا می‌شود آقای عصمتی «به جرم تراشیدن ریش و پوشیدن پتلون» لت و کوب شده است. او می‌افزاید که تا کنون چنین قضیه‌ای نزد طالبان ثبت نشده است. آقای زدران می‌گوید: «هیئت یاد شده به مسئولان حوزه پنجم شهر کابل هدایت داد تا افرادی را که با آقای عصمتی بد رفتاری کرده معلوم و به ارگان‌های عدلی و قضایی تسلیم کنند.»

از زمان به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان خشونت جنگجویان این گروه با خبرنگاران افزایش یافته است. اخیراً دیده بان حقوق بشر در اعلامیه ای گفت که نیروهای طالبان به ویژه استخبارات این گروه در بازداشت و سرکوب خبرنگاران نقش فعال داشته است.

تازه‌ترین خبرها

خبرها
چه‌گونه عمری طولانی‌تر داشته باشیم؟
جهان‌نما

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید