منابع محلی: بهرام زدران، قومندان طالبان همسرش را با هلیکوپتر از لوگر به خوست منتقل کرد

۱۴۰۱/۴/۱۲

منابع محلی به افغانستان اینترنشنال گزارش دادند که بهرام زدران، قومندان گروه طالبان روز شنبه، ۱۱ سرطان همسرش را با هلیکوپتر از ولایت لوگر به ولایت خوست انتقال داده است.

بهرام از افراد نزدیک به شبکه حقانی است و از سوی طالبان به عنوان مسئول میدان هوایی ولایت خوست گماشته شده است.

منابع مردمی می‌گویند بهرام زدران در فصل بهار ۱۴۰۱ با دختری از ساحه افغان‌کان روستای شاه‌مزار ولسوالی بره‌کی‌برک ازدواج کرده است.

به تازه‌گی هنگام برگشت تازه‌عروس از یک مهمانی در روستای پدری‌اش، بهرام زدران او را با هلیکوپتر نظامی به خانه خود در ولایت خوست منتقل کرده است.

به گفته منابع مردمی، این دومین ازدواج حاجی بهرام زدران بوده است.

منابع محلی می‌گویند بهرام زدران "یک میلیون و دوصد هزار افغانی" را به عنوان طویانه به خانواده همسر جدید خود پرداخته است.

به گفته باشندگان ولسوالی بره‌کی برک، هلیکوپتری که برای انتقال تازه‌عروس به روستای شاه‌مزار آمده بود، بر زمین‌های زراعتی باشندگان این روستا فرود آمده و کشتزارهای دهاقین را آسیب زده است.

قاری یوسف احمدی، معاون سخنگوی طالبان در صفحه توییتر خود به این ادعاها واکنش نشان داده و آنرا "تبلیغات دشمنان" این گروه خوانده است.

طالبان در آخرین روزهای ماه ثور فرمانی منسوب به هبت‌الله آخندزاده، رهبر این گروه را منتشر کردند که به اعضای این گروه دستور داده بود از ازدواج‌ متعدد پرهیز کنند.

با این حال مقامات طالبان به فرمان منسوب به رهبر این گروه اعتنا نکرده‌اند.

در ماه‌های گذشته تعدد زوج و برگزاری مراسم پر هزینه رهبران طالبان بارها در رسانه‌های افغانستان خبرساز شده است.

در اوایل ماه جوزا، برگزاری مراسم عروسی پر هزینه بلال فاتح سنگین، قوماندان شبکه حقانی توجه کاربران شبکه‌هایا جتماعی را به خود جلب کرد.

این دومین عروسی فاتح سنگین بود. منابع محلی به افغانستان اینترنشنال گزارش داده بودند که فاتح سنگین مراسم پر هزینه ازدواجش را در ولسوالی نرخ میدان وردک برگزار کرد و عروس را با کاروانی از موترهای نظامی و شلیک شادیانه پیهم به ولسوالی زیروک ولایت پکتیکا منتقل کرد.

در آن زمان گزارش شده بود که بلال فاتح سنگین تنها دو میلیون افغانی به عنوان طویانه به خانواده عروس پرداخته است.

خبرها
خبر ورزشی
دیدگاه

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید