سیل در قندهار، زابل و ارزگان؛ دست‌کم ۵۷ نفر جان باختند

جمعه ۱۴۰۱/۰۴/۱۷

منابع افغانستان اینترنشنال می‌گویند که از روز گذشته تاکنون سیلاب در سه ولایت زابل، قندهار و ارزگان جان دست‌کم ۵۷ نفر را گرفته و شش نفر هم ناپدید شده‌اند. به گفته منابع، احتمال افزایش تلفات وجود دارد. در چهار روز گذشته ۱۷ ولایت افغانستان شاهد باران شدید و سیلاب بوده است.

مقامات محلی در قندهار جان باختن هشت نفر در سیلاب را تائید کرده‌اند، اما منابع محلی به افغانستان اینترنشنال می‌گویند ۲۲ نفر جان خود را از دست دادند و دو نفر دیگر زخمی شده‌اند.

محمد حکیم حکیمی، رئیس صحت عامه زابل هم جان باختن ۲۰ نفر را در این ولایت تائید کرده است. ذبیح الله جوهر، سخنگوی قومندانی امنیه زابل به افغانستان اینترنشنال گفت تلفات جانی در این ولایت در شهرصفا، سیوری، اته غر، شملزو، شاه جو و ده چوپان بوده است. به گفته وی در این مناطق صد راس مواشی، ۳۱۰ خانه و ۱۳۰۰ هکتار زمین از بین رفته‌اند.

علی مرجان ذاکر، ولسوال ولسوالی گیزاب ارزگان نیز می‌گوید بر اثر سیلاب هشت نفر از یک خانواده دیشب جان باختند، اما مردم محل می‌گویند ۱۵ نفر تلف و ۶ نفر دیگر مفقود شده‌اند.

در هر سه ولایت احتمال افزایش تلفات وجود دارد.

اداره هواشناسی در حکومت طالبان گفته است باران و باد شدید در ولایت‌های کابل، کنر، ننگرهار، لغمان، لوگر، پکتیا، پکتیکا، خوست، غزنی و زابل در روزهای آینده ادامه خواهد داشت.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید