"قتل‌های هدفمند در جنوب غرب امریکا"؛ چهارمین مرد مسلمان در نیومکزیکو کشته شد

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۱۶

عصر روز جمعه "مرد مسلمان جوانی در نیومکزیکو، ایالتی در جنوب غرب امریکا به قتل رسید."

پولیس می‌گوید دست‌کم در ۹ ماه گذشته ۴ مرد مسلمان در این ایالت کشته شده‌اند.

ظاهرا این قتل‌ها به همدیگر ربط دارند و احتمال دارد که این افراد "به دلایل مذهبی و نژادی" هدف قرار گرفته‌ باشند.

خبرگزاری رویترز گزارش داده است که پولیس این شهر در حال تحقیق در مورد قتل چهار مرد مسلمان هستند تا مشخص کنند آیا این قتل‌ها، با همدیگر مرتبط است یا خیر. فرماندار نیومکزیکو این رویدادهای امنیتی را به عنوان "قتل‌های هدفمند" توصیف کرده است.

میشل لوجان گریشام، فرماندار نیومکزیکو، اواخر روز شنبه در توییتی نوشته است که قتل هدفمند ساکنان مسلمان آلبوکرکی باعث برانگیختن خشم او شده و کاملاً غیرقابل تحمل است.

او همچنین گفت که در حال اعزام افسران پولیس ایالتی اضافی به آلبوکرکی است تا در انجام تحقیقات بیشتر کمک کنند.

هنوز نام مقتول و شرایط قتل او فاش نشده است.

پیش از این دو مرد دیگر در ماه‌های جولای و اگست کشته شدند. این دو مرد که در یک مسجد برای ادای نماز شرکت می‌کردند، به ضرب گلوله کشته شدند. پولیس گفت "احتمال زیادی" وجود دارد که مرگ آن‌ها با قتل یک مهاجر افغان در ماه نوامبر ربط داشته باشد.

محمد افضل حسین، ۲۷ ساله که از پاکستان به ایالات متحده آمده بود، روز دوشنبه در خارج از مجتمع مسکونی خود در آلبوکرکی به ضرب گلوله کشته شد. پیشتر جسد آفتاب حسین، ۴۱ ساله بر اثر شلیک گلوله در ۲۶ جولای در نزدیکی شهر پیدا شد.

پولیس محل گفته است که این قتل‌ها احتمالاً به تیراندازی به سوی محمد احمدی ۶۲ ساله در پارکینگ یک سوپرمارکت و کافه حلال در ۷ نوامبر پارسال گذشته ربط دارد.

پلیس ایالت نیومکزیکو، دفتر تحقیقات فدرال (اف‌بی‌آی) و سرویس مارشال‌های ایالات متحده از جمله چندین آژانسی هستند که در تحقیقات این قتل‌های هدفمند نقش دارند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
خبر ورزشی
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.