با ادامه شلیک‌ها در نزدیکی نیروگاه هسته‌ای، اوکراین از جهان خواست "قدرت خود را نشان دهد"

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۵

همزمان با گلوله‌باری‌ها در نزدیکی نیروگاه اتومی زاپوریژیا، اوکراین بار دیگر نسبت به پیامدهای فاجعه‌بار این وضعیت هشدار داد و از جهان خواست تحریم‌های جدیدی علیه روسیه وضع کند.

دیده‌بان جهانی هسته‌ای اعلام کرده است که اگر جنگ متوقف نشود، جهان را خطر یک فاجعه تهدید می‌کند.

مقامات روسی و اوکراینی بار دیگر همدیگر را متهم کردند که مسئول حملات نزدیک به بزرگترین نیروگاه هسته‌ای اروپا، در جنوب اوکراین هستند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین به سربازان روسی هشدار داده است که اگر به این اردگاه که اکنون تحت کنترل روسیه است حمله کنند یا از آن به عنوان پایگاهی برای شلیک استفاده کنند، به یک "هدف ویژه" تبدیل خواهند شد.

او در اواخر دوشنبه‌شب در سخنرانی خود، خواستار اعمال تحریم‌های جدید علیه بخش هسته‌ای روسیه شد و گفت: «اگر از طریق اقدامات روسیه فاجعه‌ای رخ دهد، عواقب آن می‌تواند به کسانی که در حال حاضر ساکت هستند، ضربه بزند.»

به گفته رئیس‌جمهور اوکراین "اگر اکنون جهان برای دفاع از یک نیروگاه اتمی قدرت و قاطعیت نشان ندهد، به این معناست که دنیا شکست خورده است."

در آنطرف ولادیمیر روگوف، یکی از مقامات روسیه روز دوشنبه گفت که حدود ۲۵ حمله توپخانه‌ای سنگین ساخت امریکا در یک دوره دو ساعته در نزدیکی نیروگاه هسته‌ای و مناطق مسکونی اصابت کرده است.

جهان‌نما
خبرهای ساعت ۱۰ شب
جهان‌نما

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید