"آینه شکسته"؛ عکاس افغان ده‌ها عکس از افغانستان را در فرانسه به نمایش گذاشت

شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۹

احمدشاه عظیمی، عکاس اهل افغانستان با برگزاری نمایشگاه عکس زیر عنوان "آینه شکسته" ده‌ها تصویر از رویداد‌های مختلف افغانستان را در شهر تخوای فرانسه به نمایش گذاشت.او به افغانستان اینترنشنال گفت که با این نمایشگاه تلاش کرده رویدادهای افغانستان را از دریچه دوربین عکاسی‌اش روایت کند.

در این نمایشگاه تصویرهای از شادترین لحظه‌های در افغانستان مانند حضور زنان در رقابت‌های ورزشی و جشن‌های ملی به نمایش گذاشته شده است. تصویرهای از حمله‌های انتحاری و انفجاری روایت دیگر و غم‌انگیز از افغانستان است که در «آینه شکسته» به نمایش گذاشته شده است.

احمدشاه عظیمی سال‌ها در افغانستان عکاسی کرده است، اما پس از به قدرت رسیدن طالبان، دیگر نتوانست به کارش ادامه دهد و مجبور شد افغانستان را ترک کند.

او می‌گوید به دلیل محدودیت‌های شدیدی که طالبان وضع کرده‌اند، اطلاع‌رسانی چه تصویری یا نوشتاری در افغانستان ناممکن شده است. آقای عظیمی هدف از برگزاری این نمایشگاه را نمایش روایت‌های متنوع از افغانستان عنوان کرد.

احمدشاه عظیمی در دهم ثور سال ۱۳۹۸ در یک حمله انتحاری در شش درک کابل زخمی شد. در این حادثه شماری از خبرنگاران و تصویربرداران جان باختند.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرهای ساعت ۱۰ شب
پیشه‌ور - فصل دوم

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید