تحریک طالبان پاکستان می‌گوید طالبان افغانستان اقدامات خوبی در نجات سیل‌زدگان داشته است

شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۰۵

تحریک طالبان پاکستان ارتش و سیاستمداران پاکستان را به دلیل عدم رسیدگی و نادیده گرفتن قربانیان سیل در این کشور مورد انتقاد قرار داد. این گروه همزمان از طالبان افغانستان ستایش کرده و می‌گوید آن‌ها اقدامات خوبی در رسیدگی به قربانیان سیل داشته‌اند.

تحریک طالبان پاکستان در بیانیه‌ای سیل را "غضب الهی" اعلام کرده و از مردم خواسته توبه کنند و برای جهاد استقرار رژیم اسلامی واقعی در پاکستان به تحریک طالبان پاکستان بپیوندند.

کاربران طرفدار طالبان پاکستان عکس‌هایی از افراد گیرمانده در سیل را در شبکه‌های اجتماعی نشر کرده‌اند و می‌گویند که کشور با داشتن قدرت هسته‌ای نمی‌تواند مردمش را نجات دهد.

در همین حال به گفته‌ ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان افغانستان به دلیل سیلاب‌های اخیر در کشور تاکنون ۱۸۲ نفر کشته و ۲۵۰ تن به شمول زنان و کودکان زخمی شده‌اند.

براساس گزارش‌ها، بیش از ۳ هزار خانه و همچنین زمین‌های کشاورزی به ویژه در شرق افغانستان در اثر باران‌های سیل‌آسا ویران شده و بیش از هزار راس دام نیز تلف شده‌اند.

ستیزه‌جویان طالب که اکنون بر افغانستان تسلط دارند از درایت کمی در اداره امور کشور و برخورد با بلایای طبیعی در وضعیت‌های اضطراری برخوردارند.

ذبیح الله مجاهد روز پنجشنبه هشدار که اگر سیل تشدید شود، این گروه منابع کافی برای ارائه کمک‌های لازم به آسیب دیدگان را نخواهد داشت.

او از جامعه جهانی و به ویژه کشورهای مسلمان و همچنین سازمان‌های بشردوستانه خواست تا در رسیدگی بلای طبیعی به آنان کمک کنند.

جهان‌نما
خبرها
سفیران - فصل سوم

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید