وزارت عدلیه امریکا: اوراق ضبط شده از خانه ترامپ شامل مسائل اشد محرم استخباراتی بود

شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۰۵

وزارت عدلیه ایالات متحده روز جمعه افشا کرد که در حال تحقیق از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق امریکا به دلیل حذف سوابق کاخ سفید است.

این وزارتخانه ترامپ را متهم کرد که به طور غیرقانونی اسناد دولتی به شمول مواد استخباراتی حاوی محرم‌ترین اسرار امریکا را با خود برده است.

این وزارتخانه بخشی از مدارک به شدت ویرایش شده را منتشر کرد که براساس آن پولیس اف‌بی‌آی به تاریخ ۸ اگست اقامتگاه دونالد ترامپ در فلوریدا را تفتیش کرد.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز در جریان این بازرسی، ماموران پولیس ۱۱ مجموعه سوابق طبقه‌بندی شده را پیدا کردند. در میان این اسناد برخی مدارک "اشد محرمانه" نیز کشف شده است؛ اسنادی که اگر افشا شوند می‌تواند امنیت ایالات متحده را به خطر اندازد.

یک مامور ناشناس اف‌بی‌آی به رویترز گفت که پولیس ۱۵ جعبه از اسناد دولتی را به آرشیف ملی ایالات متحده بازگرداند. پولیس همچنین ۱۸۴ سند مربوط به اطلاعات دفاع ملی را شناسایی کرده است. این منبع به رویترز گفته است سایر سوابق موجود در آن جعبه‌ها، یادداشت‌های دست‌نوشته ترامپ را در خود داشتند.

دونالد ترامپ، سیاستمدار جمهوری‌خواه که در نظر دارد باری دیگر خود را در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ نامزد کند، گفته است که دولت بایدن از نهادهای محکمه و پولیس برای اهداف سیاسی خود استفاده می‌کند.

سفیران - فصل سوم
دیدگاه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید