افشای تجاوز جنسی یک مقام طالبان؛ سعید خوستی می‌گوید در صورت شکایت حاضر است دادگاه برود

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۰۹

قاری سعید خوستی، سخنگوی پیشین وزارت داخله طالبان که متهم به تجاوز جنسی به یک دختر دانشجو است، می‌گوید اگر از او شکایت شود آماده است در هر دادگاهی حاضر شود.

الهه، دانشجوی طب با نشر تصاویری گفته است قاری سعید خوستی پس از تجاوز جنسی، به زور او را به نکاح خود درآورده است.

این دانشجو با نشان دادن زخم‌های بدنش می‌گوید بارها از سوی سعید خوستی مورد لت و کوب قرار گرفته است.

با این حال، سعید خوستی در تازه‌ترین واکنش گفته است که حتا یک سیلی هم به الهه نزده است. او تاکید کرده که از مساله خانواده استفاده سیاسی نکنید.

پس از افشای تجاوز جنسی این مقام طالبان بر یک دانشجوی دختر، کاربران شبکه‌های اجتماعی به طور گسترده به این موضوع واکنش نشان دادند.

آقای خوستی سخنگوی پیشین وزارت داخله طالبان بود. او در توییتی بدون ذکر نام الهه می‌گوید در صورت که این دختر به دادگاه طالبان اعتقاد داشته باشد و از او شکایت کند حاضر است در صورت اثبات جرم محاکمه شود. این مقام پیشین طالبان تاکید کرده است به هر دادگاهی که الهه به آن باور دارد برای پاسخگویی حاضر است.

الهه می‌گوید دانشجوی طب و دختر یک نظامی پیشین حکومت افغانستان است که پس از بازداشت از سوی طالبان، از سوی سعید خوستی مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است. به گفته این دانشجوی طب، سعید خوستی پس از تجاوز جنسی او را در ریاست استخبارات طالبان به نکاح خود درآورده است.

سعید خوستی پیشتر گفته بود که با «خواست» الهه با او نکاح کرده و سپس با استفاده از صلاحیت شرعی خود او را طلاق داده است.

با آنکه این مقام پیشین طالبان از طلاق سخن می‌گوید اما الهه در پیام تصویری تاکید می‌کند که در مرکز شهر کابل در اپارتمانی زندانی است و اجازه بیرون رفتن را ندارد.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرهای ساعت ۱۰ شب
بحث روز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید