پرتره‌ای از ملکه در ایستگاه‌های بس در سراسر لندن نمایش داده شده است. این پرتره نشانه‌ای از سوگواری مردم بریتانیا در مرگ ملکه است. در جایی دیگر برای ادای احترام به ملکه، عکس او در تابلوی اطلاعات در ایستگاه متروی شمال گرینویچ نصب شده است و مردم دسته‌دسته پای تصویر او گل می‌گذارند.

بسیاری از مجله‌ها، روزنامه‌ها و نشریات چاپ لندن پرتره ملکه را در صفحه نخست چاپ کرده‌اند. رسانه‌های جهانی بخشی از نشرات خود را به مرور زندگی و کارنامه او اختصاص داده و تحولات بریتانیا را از نزدیک دنبال می‌کنند.

روز جمعه پادشاه چارلز سوم و همسرش کامیلا از بالمورال به لندن سفر خواهد کرد و با لیز تراس، نخست وزیر به کاخ باکینگهام خواهند رفت.

اعضای مجلس نمایندگان ظهر روز جمعه گردهم خواهند آمد تا به ملکه ادای احترام کنند. همچنین در هنگام ظهر، ناقوس‌ها برای ادای احترام به ملکه در کلیسای وست‌مینستر، کلیسای جامع سنت پل و قلعه ویندزور به صدا در می‌آیند.

ساعت ۱ بعدازظهر، در هاید پارک و برخی جاهای دیگر مراسم ویژه‌ای با شلیک اسلحه برای یادبود و گرامی‌داشت از ملکه برگزار خواهد شد.

نخست وزیر و سایر وزرای ارشد در مراسم یادبود ملکه در کلیسای جامع سنت پل شرکت خواهند کرد و قرار است پادشاه اولین سخنرانی تلویزیونی خود را به عنوان رئیس دولت خطاب به ملت بریتانیا ایراد کند.

خبرهای ساعت ۱۰ شب
جهان‌نما
جهان‌نما

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید