مهسا امینی بر اثر جراحات ناشی از لت و کوب پولیس ایران درگذشت

جمعه ۱۴۰۱/۰۶/۲۵

خانواده مهسا امینی مرگ این دختر ۲۲ ساله را تایید کردند. مهسا امینی اخیرا در اثر جراحات ناشی از لت و کوب پولیس مذهبی ایران به کما رفته بود.

خانواده مهسا امینی تحت تدابیر امنیتی شدید در حال دریافت جسد او هستند.

مرگ مغزی مهسا امینی واکنش‌های گسترده در ایران داشته است.

لت و کوب مهسا امینی از سوی گشت ارشاد (پولیس مذهبی جمهوری اسلامی) و به کما رفتن او خشم عمومی را در شبکه‌های اجتماعی در پی داشته است.

طبق گزارش‌ها، روز ۲۲ سنبله، مهسا امینی که همراه خانواده‌اش به تهران آمده بود، توسط ماموران گشت ارشاد به بهانه حضور در "کلاس توجیهی" بازداشت شد، اما دو ساعت بعد، پیکر نیمه‌جان او را در حالی که به کما رفته بود، با آمبولانس به شفاخانه منتقل کردند.

در پی این حادثه، شماری زیادی از هنرمندان، فعالان حقوق بشر، روزنامه‌نگاران و ورزشکاران ایران به این مساله واکنش نشان دادند.

علی مطهری، نایب‌رئیس اسبق مجلس ایران گفته است که حوادثی مثل ماجرای مهسا امینی چهره‌ای مثل طالبان در دنیا از ما نشان می‌دهد.

دو روز پس از مرگ مغزی مهسا امینی در مرکز پولیس امنیت اخلاقی در تهران، پولیس جمهوری اسلامی در اطلاعیه‌ای، بدرفتاری با او و ضرب‌وجرحش را «اخبار و ادعاهای رسانه‌های معاند درباره این حادثه» خواند و آن را رد کرد.

پولیس تهران بدون ذکر نام مهسا، در اطلاعیه‌ای گفت: «خانمی برای توجیه و آموزش به یکی از بخش‌های پولیس تهران بزرگ هدایت شده بود که "ناگهان" در جمع سایر افراد هدایت شده، "به طور ناگهانی" دچار عارضه قلبی شد.»

برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی در واکنش به اطلاعیه پولیس درباره به کما رفتن مهسا امینی، آن را دروغی آشکار خواندند و از گشت ارشاد با عنوان «گشت کشتار» یاد کردند.


تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
گفت‌وگوی ویژه
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید