کریستین امانپور: اگر در کابل حجاب نمی‌کردم به محض پیاده شدن از هواپیما اخراج می‌شدم

جمعه ۱۴۰۱/۰۷/۰۱

کریستین امانپور، مجری سرشناس شبکه‌سی‌ان‌ان می‌گوید اگر در مصاحبه با سراج‌الدین حقانی، وزیر داخله طالبان حجاب نکرده بود، به محض پیاده شدن از هواپیما، از کابل اخراج می‌شد.

خانم امانپور اخیرا مصاحبه‌اش با ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران به‌دلیل خودداری از پوشیدن روسری لغو شده بود.

این مجری و برنامه‌ساز شناخته شده سی‌ان‌ان روز جمعه هنگام گفتگو با عارف یعقوبی، خبرنگار افغانستان اینترنشنال در مقابل دفتر سازمان ملل در نیویورک گفت که هر وقت به ایران سفر کرده حجاب بر سر کرده است؛ چون پوشیدن حجاب قانون یا بخشی از سنت این کشور بوده است.

او افزود: "من هر جای جهان که بودم آنرا رعایت کرده‌ام. اما اینجا در شهر نیویورک، وقتی مساله‌ای نیست، انجامش نمی‌دهم. این واقعا ساده است."

اما وقتی خبرنگار افغانستان اینترنشنال به کریستین امانپور گفت که شما بر اساس احترام به قانون و سنت یک کشور حجاب کرده‌اید، در حالی که طالبان به عنوان یک کشور به رسمیت شناخته نشده است. "حجاب شما به درخواست حقانی‌ بوده یا خودت آن را پوشیدی؟

مجری سی‌ان‌ان در حالی که از سوال ناراحت شده بود، گفت: بگذار جدی باشم. مردم افغانستان چه را ترجیح می‌دادند؟ وقتی از هواپیما پیاده می‌شدم، حجابم را کنار می‌زدم، آنوقت اینطوری دستم را گرفته مرا سوار هواپیما کرده و از کشور اخراج می‌کردند. این سودی داشت؟ نه!"

کریستین امانپور در این گفتگو گفته که یک خبرنگار است و بیانیه سیاسی نمی‌دهد.

خبرها
دیدگاه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید