قوانین دست‌ و‌ پاگیر تروریزم؛ کانادا در پی راهی برای حضور موسسات کانادایی در افغانستان است

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۱۳

در پی شکایت موسسات بشردوستانه کانادایی که قوانین ضدتروریستی کشور را مانع فعالیت‌شان در افغانستان می‌دانند؛ دیوید لمیتی، وزیر عدلیه کانادا گفت که به دنبال راهی برای حل این معضل است.

اما، او اذعان کرد که حکومت به علت «حساسیت‌ها»، در یکسال گذشته راه حلی برای این مشکل نیافته است.

گروه‌های امدادرسان کانادایی می‌گویند که به علت قانون دست و پاگیر ضدتروریسم نمی‌توانند به مردم افغانستان کمک‌های بشردوستانه ارائه کنند. زیرا، از پیامدهای این قانون به خاطر کار در افغانستان که تحت تسلط طالبان، یک گروه تروریستی در لیست حکومت کانادا، هراس دارند.

یک کمیته مجلس نمایندگان کانادا در ماه جون از دولت جستین ترودو خواسته بود تا قانون ضدتروریسم این کشور را تغییر دهد تا موسسات کانادایی بتوانند کمک‌های شان را به مردم افغانستان برسانند.

آقای لمیتی گفت که تغییر قانون تنها گزینه برای تسهیل کمک‌رسانی در افغانستان نیست و حکومت کانادا دنبال پیدا کردن یک راه درست‌تر است.

این درحالیست که کشورهای متحد کانادا معضل کمک‌رسانی به مردم افغانستان را در بهار امسال حل کرده‌اند و موسسات مربوط به این کشورها در افغانستان فعالیت می‌کنند.

سناتور رتنا امیدوار تاخیر حکومت کانادا در حل این معضل را غیرموجه دانسته و از حکومت خواسته است تا راه‌حل عاجل برای آن پیدا کند.

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید